Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 28 juni scratch 2017-06-28 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 28 juni scratch 2017-06-28

Partävling, 22 bord, 43 par. Antal brickor: 24. Medel: 479.7.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Åke Kajrup - Jan Öhman

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 13, Anders Olsson - Sten Ahlgren
12 N-1 -50 12.0 30% 12 30.0%D9742ED3K4384 KKn3108672ED732
24 S+1 150 0.0 0% 12 15.0%98KKn2EK9865K9 E2D1087DKn7E654
Rond 2, som ÖV mot par 12, Håkan Linse - Arne Bojesson
34 V-1 -100 22.0 55% 34 28.3%972EKKn76510986 EKKn844EKn105343
44 V-1 -100 3.0 8% 37 23.2%ED107EKKn986Kn42 KDKn104Kn4DE10983
Rond 3, som ÖV mot par 11, Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson
52 V-3 -150 5.0 13% 42 21.2%E8747K9528732 KKn10EKKn54876Kn4
63NT Ö= 600 29.0 73% 71 29.8%E8754E85D10852 KKnD10632EKD434
Rond 4, som ÖV mot par 22, Johan Erlandsson - Alf Roos
73NT N-1 100 30.0 75% 101 36.3%E1097KD524E654 K832104982Kn1093
84 V-2 -100 4.0 10% 105 33.0%EKn975Kn873E1048 102E10654Kn76KD6
Rond 5, som NS mot par 21, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
93NT S+2 460 27.0 68% 132 36.9%EK1097K873D7610 Kn2ED4KKn4EKn873
104 S+1 650 21.0 53% 153 38.5%72E92EKDKn10D54 K108KD10549KKn102
Rond 6, som NS mot par 20, Jan Clementsson - Mats Andersson
113NT N= 400 34.0 85% 187 42.7%542KKn754EK842 EKn98EDKn1092Kn106
122 N+2 170 30.0 75% 217 45.4%KKD95ED10863105 E98766327K982
Rond 7, som ÖV mot par 19, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
133NT V+1 630 6.4 16% 223.4 43.2%843EKn1063K86E7 EK5D8ED4310432
143NT V= 400 31.6 79% 255 45.7%E976K9K104D763 K53E76DKnKn10852
Rond 8, som NS mot par 18, Lars G Svensson - Kerstin Degermark
153NT N= 600 38.8 97% 293.8 49.1%84KnKn9543ED954 K1052EK95K2K76
163 N-1 -50 14.5 36% 308.3 48.3%EDE109521074294 1075D64D983ED6
Rond 9, som NS mot par 17, Stig Unoson - Ulla Wästberg
173 N= 140 29.0 73% 337.3 49.8%E7D10654DKn9K83 KKn104K932862DKn
184 Ö+1 -450 18.0 45% 355.3 49.5%K10532ED1073KKn9 1039749652ED84
Rond 10, som NS mot par 16, Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm
192 S+1 110 29.0 73% 384.3 50.7%E75KD84Kn810642 86E73EK95KKn53
202 N= 110 27.0 68% 411.3 51.6%KD743Kn1026E1095 E82743K1074KKn4
Rond 11, som NS mot par 15, Rolf Bergström - Christer Löfgren
211NT S+3 180 36.0 90% 447.3 53.4%KD86E108Kn86549 E9K954E1072D106
223 N= 140 26.0 65% 473.3 54.0%632EDKn93K10934 8K865Kn874KD32
Rond 12, som NS mot par 14, Göran Nyqvist - Peter Perulf
234 V-1 100 27.0 68% 500.3 54.6%75KD8624Kn9762 DKn10109EKn653285
243 Ö= -140 7.0 18% 507.3 53.0%94EK83D64EK65 Kn292EKKn532987