Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 28 juni scratch 2017-06-28 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 28 juni scratch 2017-06-28

Partävling, 22 bord, 43 par. Antal brickor: 24. Medel: 479.7.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 34, Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard
13 N-1 50 28.0 70% 28 70.0%105K2E1085KKn1065 E86Kn9754DKn969
23NT S= -600 28.0 70% 56 70.0%D764394432DKn10 KKn105E653108732
Rond 2, som ÖV mot par 40, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
33 Ö-1 -100 22.0 55% 78 65.0%972EKKn76510986 EKKn844EKn105343
43NT Ö+3 690 38.0 95% 116 72.5%ED107EKKn986Kn42 KDKn104Kn4DE10983
Rond 3, som ÖV mot par 35, Mona Andersson - Jan-Erik Olsson
52 V-4 -200 0.0 0% 116 58.0%E8747K9528732 KKn10EKKn54876Kn4
62NT Ö= 120 24.0 60% 140 58.3%E8754E85D10852 KKnD10632EKD434
Rond 4, som ÖV mot par 49, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
73 S= -110 21.0 53% 161 57.6%E1097KD524E654 K832104982Kn1093
81 S-1 50 16.0 40% 177 55.4%EKn975Kn873E1048 102E10654Kn76KD6
Rond 5, som NS mot par 47, Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg
93NT S= 400 10.0 25% 187 52.0%EK1097K873D7610 Kn2ED4KKn4EKn873
102 Ö-1 100 1.0 3% 188 47.1%72E92EKDKn10D54 K108KD10549KKn102
Rond 6, som NS mot par 36, Zalman Puterman - Maria Tendler
113NT N= 400 34.0 85% 222 50.5%542KKn754EK842 EKn98EDKn1092Kn106
122 N+1 110 22.0 55% 244 50.9%KKD95ED10863105 E98766327K982
Rond 7, som NS mot par 31, Sven Grahn - Wiveca Lindström
133NT Ö+2 -660 27.4 68% 271.4 52.2%DKn10K97Kn105D865 9762542972KKn9
142 V+2 -130 25.3 63% 296.7 53.0%D2D1053E987654 Kn1084Kn84232EK9
Rond 8, som ÖV mot par 37, Nina Nilsson - Lars Becklén
151NT S+3 -180 5.6 14% 302.3 50.4%D9108642E1061032 EKn763D73D87Kn8
163 Ö-1 -100 17.8 44% 320.1 50.0%Kn9862Kn73Kn6KKn2 K43K8EK5108753
Rond 9, som NS mot par 32, Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin
174 N-1 -50 6.0 15% 326.1 47.9%E7D10654DKn9K83 KKn104K932862DKn
184 Ö+1 -450 18.0 45% 344.1 47.8%K10532ED1073KKn9 1039749652ED84
Rond 10, som ÖV mot par 38, Bibi Jönsson - Willy Landgren
194 N-1 50 22.0 55% 366.1 48.2%Kn943Kn1092D1043D KD10265762E987
202NT S-1 100 28.0 70% 394.1 49.2%Kn1095KD9895D63 6E65EDKn832872
Rond 11, som NS mot par 33, Karin Andrée - Agneta Dunemark
213 S-1 -100 9.0 23% 403.1 48.0%KD86E108Kn86549 E9K954E1072D106
222 Ö+3 -200 8.0 20% 411.1 46.7%632EDKn93K10934 8K865Kn874KD32
Rond 12, som ÖV mot par 39, Björn Klefbohm - Susanne Levin
234 V-1 -100 13.0 33% 424.1 46.1%K42E73K1087K104 E9863Kn54D9ED3
243 S+2 -150 15.0 38% 439.1 45.8%ED10753D764987 K86Kn10510DKn10432