Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 28 juni scratch 2017-06-28 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 28 juni scratch 2017-06-28

Partävling, 22 bord, 43 par. Antal brickor: 24. Medel: 479.7.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Annette Wald Gärdenfors - Teddy Wald

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 16, Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm
12 N= 110 30.0 75% 30 75.0%D9742ED3K4384 KKn3108672ED732
23NT N= 600 12.0 30% 42 52.5%98KKn2EK9865K9 E2D1087DKn7E654
Rond 2, som ÖV mot par 15, Rolf Bergström - Christer Löfgren
34 V-2 -200 10.0 25% 52 43.3%972EKKn76510986 EKKn844EKn105343
43NT Ö+1 630 23.0 58% 75 47.0%ED107EKKn986Kn42 KDKn104Kn4DE10983
Rond 3, som NS mot par 14, Göran Nyqvist - Peter Perulf
52 Ö-1 50 16.0 40% 91 45.6%932D932DKn43E9 D651086E10KD1065
63NT Ö= -600 11.0 28% 102 42.7%D10KKn851062E763 9632974Kn97KKn9
Rond 4, som NS mot par 13, Anders Olsson - Sten Ahlgren
73 N+1 130 26.0 65% 128 45.9%D654EKn93K7K82 Kn876EDKn10653D7
83 V-2 100 36.0 90% 164 51.4%863KD985Kn9742 KD42KD932E1053
Rond 5, som NS mot par 12, Håkan Linse - Arne Bojesson
93NT S+3 490 39.0 98% 203 56.6%EK1097K873D7610 Kn2ED4KKn4EKn873
104 S+2 680 38.0 95% 241 60.4%72E92EKDKn10D54 K108KD10549KKn102
Rond 6, som NS mot par 11, Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson
112NT N= 120 15.0 38% 256 58.4%542KKn754EK842 EKn98EDKn1092Kn106
122NT S= 120 28.0 70% 284 59.3%KKD95ED10863105 E98766327K982
Rond 7, som NS mot par 22, Johan Erlandsson - Alf Roos
133NT V+3 -690 13.7 34% 297.7 57.4%DKn10K97Kn105D865 9762542972KKn9
144 Ö= -130 25.3 63% 323 57.8%D2D1053E987654 Kn1084Kn84232EK9
Rond 8, som NS mot par 21, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
153NT S-1 -100 10.1 25% 333.1 55.6%84KnKn9543ED954 K1052EK95K2K76
163 N= 140 32.2 80% 365.3 57.1%EDE109521074294 1075D64D983ED6
Rond 9, som ÖV mot par 20, Jan Clementsson - Mats Andersson
174 N-1 50 34.0 85% 399.3 58.8%862E7E4396542 D953Kn8K1075E107
184 Ö+1 450 22.0 55% 421.3 58.6%EKn98765DKnKKn46 D42EK868107532
Rond 10, som ÖV mot par 19, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
193NT S-2 100 35.0 88% 456.3 60.1%Kn943Kn1092D1043D KD10265762E987
202 N-1 100 28.0 70% 484.3 60.6%Kn1095KD9895D63 6E65EDKn832872
Rond 11, som ÖV mot par 18, Lars G Svensson - Kerstin Degermark
214 V-4 -200 1.0 3% 485.3 57.9%1073DKn72D3K874 Kn54263K9EKn532
224 N= -420 6.0 15% 491.3 55.9%ED972E65E10976 KKn10541074D2Kn85
Rond 12, som NS mot par 17, Stig Unoson - Ulla Wästberg
234 V-1 100 27.0 68% 518.3 56.4%75KD8624Kn9762 DKn10109EKn653285
243 Ö= -140 7.0 18% 525.3 54.8%94EK83D64EK65 Kn292EKKn532987