Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-08-30 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-08-30

Partävling, 23 bord, 46 par. Antal brickor: 24. Medel: 528.0.

Privatprotokoll för Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 23, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
11NT N+1 120 21 48% 21 48.0%98D987ED5ED95 D1043EK872Kn832
24 V-2 100 24 55% 45 51.5%D98532KnK986D7 K106D1063DKn72E6
Rond 2, som NS mot par 22, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
32 Ö+1 -140 24 55% 69 52.7%Kn2K82D863D762 KD1043106K54Kn109
42 Ö+1 -140 22 50% 91 52.0%54374DKn982Kn74 EK862D32107E98
Rond 3, som NS mot par 21, Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall
51NT S-1 -100 12 27% 103 47.0%D9853EK1095438 E102654K2EK763
64 Ö+3 -710 0 0% 103 39.2%7KD1092KDKn9494 9862Kn8610873D7
Rond 4, som ÖV mot par 20, Anders Olsson - Sten Ahlgren
72 N-1 100 16 36% 119 38.7%E832Kn97D65492 D107ED2EKn710765
84 S+1 -450 5 11% 124 35.2%K84D4643D9842 DKn765K9Kn752E6
Rond 5, som ÖV mot par 19, Håkan Linse - Arne Bojesson
92 S+2 -130 40 91% 164 41.4%E87Kn10843Kn2KKn3 10654KD7D10D1064
104 V+1 650 7 16% 171 38.9%52EKD1086EKn1032 K107EKD1065439D
Rond 6, som NS mot par 18, Mats Holm - Richard Korse
113 Ö-1 50 2 5% 173 35.8%EK32KKn2ED4765 D75E1098487633
122 V+1 -140 8 18% 181 34.3%D2DKn69864K873 EKn898ED73DKn92
Rond 7, som NS mot par 17, Britt Lindberg - Wiviann Hassel
132 V-1 100 14 32% 195 34.2%109Kn10876EDED95 ED86D53932742
142 V+1 -110 0 0% 195 31.7%D85E1097E6DKn54 1097438K5EK1093
Rond 8, som NS mot par 16, Christian Frisk - Mona Andersson
151NT S+1 120 12 27% 207 31.4%ED843E7397D54 Kn97982EK54EKn10
161 N+3 170 15 34% 222 31.6%E1084DKn43E7328 KKn755DKnEDKn753
Rond 9, som NS mot par 15, Ulla Borgström - Monica Wester
174 N+1 450 19 43% 241 32.2%DKn1083ED76K1043 KKn10875EK954DKn
182 N-1 -100 18 41% 259 32.7%EKn1065E732K2E7 KD85Kn7DKn109865
Rond 10, som ÖV mot par 14, Kent Hermansson - Lars Becklén
193NT N+1 -430 17 39% 276 33.1%87532E6763K104 4Kn542D982Kn873
204 Ö-1 -100 2 5% 278 31.6%EKn8D682EKD1095 K1076549E109432
Rond 11, som NS mot par 13, Lars G Svensson - Kerstin Degermark
213NT Ö+3 -490 8 18% 286 31.0%Kn943D106Kn87863 D5752E53109542
221 Ö+2 -110 22 50% 308 31.9%E1063EKn243E1097 975D754K25432
Rond 12, som ÖV mot par 24, Bengt Emanuelsson - Anders Freij
231D Ö-3 -800 0 0% 308 30.5%KKn8E965KKn4D32 9762102106210975
241 V+2 140 21 48% 329 31.2%KD9KD85Kn64K102 EKn532642832ED