Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-23

Partävling, 23 bord, 45 par. Antal brickor: 24. Medel: 502.8.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 44, Anders Freij - Karin Brundell-Freij
14 N-2 -100 9.0 21% 9 21.0%EK108D38763K98 Kn743E94KD92Kn3
23D N-3 -800 0.0 0% 9 10.5%6KDKn652EKn9873 Kn1098584EKn985D
Rond 2, som ÖV mot par 43, Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg
33 N+1 -170 20.0 48% 29 23.0%E976K86Kn85Kn103 K542972D763D5
43 S= -140 13.0 31% 42 25.0%EKn423EKn973Kn74 1073E7KD1082D98
Rond 3, Frirond
5  - 17.2 41% 59.2 28.2%862E875454DKn7 EK1075D732K953
6  - 17.2 41% 76.4 30.3%DKD62108762D52 Kn109E875DKnKn843
Rond 4, som NS mot par 53, Greger Jonsson - Marianne Falck
71NT V+2 -150 9.0 21% 85.4 29.0%K87KD4D9410432 EKn549752108795
82 V+1 -140 16.0 38% 101.4 30.1%K1087EDKn98E872 DKn6876652K1093
Rond 5, som NS mot par 52, Lars Persson - Pia Katarina Larsson
95 Ö= -600 25.0 60% 126.4 33.4%Kn10Kn10943Kn8Kn987 KD643D76510722
104 S+1 650 8.0 19% 134.4 32.0%DEKKn54ED62EKKn K983D87239852
Rond 6, som ÖV mot par 51, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
112NT S-1 50 31.0 74% 165.4 35.8%92E43E5432842 D1085K9697KD93
123 V-2 -100 12.0 29% 177.4 35.2%6410952K1076452 EDKn10532E69Kn76
Rond 7, som ÖV mot par 50, Björn Karlsson - Ann Bomark
133 V= 140 22.0 52% 199.4 36.5%K532K975K6DKn9 987EDKn1084D8510
143 V+1 130 18.0 43% 217.4 37.0%E862KD43E10963 DKn5972K8432E9
Rond 8, som NS mot par 49, Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand
152 S+1 110 15.0 36% 232.4 36.9%K832862ED82D4 Kn976E1010EK10852
163 V= -140 13.0 31% 245.4 36.6%DKnE82EKn109K852 5D10536543E1064
Rond 9, som NS mot par 48, Thomas Davy - Karen Nielsen
172 N= 110 32.0 76% 277.4 38.9%EK4KD75K1093E9 108765Kn63Kn7287
183NT S-2 -200 1.0 2% 278.4 36.8%K84E4632D9542 103K975ED10EKKn6
Rond 10, som NS mot par 47, Monika Stenmo - Gunilla Pfannenstill
193 V+2 -150 28.0 67% 306.4 38.4%9757432Kn76D74 Kn103E92EKn109852
204 V-1 100 22.0 52% 328.4 39.1%DKn7D108D963296 K5E73287DKn1084
Rond 11, som NS mot par 46, Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson
212NT N= 120 37.0 88% 365.4 41.4%EK4E98D762E108 Kn62Kn64Kn105K642
222 S+1 110 20.0 48% 385.4 41.7%Kn32Kn65E72D764 D98EK107DKn9865
Rond 12, som ÖV mot par 45, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
231NT V-1 -100 13.0 31% 398.4 41.3%865109762E9574 EKn72EKn8Kn8KD52
243 N-2 100 14.0 33% 412.4 40.9%K3295K8743EKD Kn1010874EDKn10986