Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-23

Partävling, 23 bord, 45 par. Antal brickor: 24. Medel: 502.8.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Terezia Lagerman - Bengt Rylander

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 4, Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall
14 N-2 100 33.0 79% 33 79.0%921086254D7542 D65KKn75EKn10E106
24 N-2 200 30.0 71% 63 75.0%K723K643K10654 ED43E1097D10722
Rond 2, som ÖV mot par 10, Ulla Borgström - Monica Wester
33 N= -140 31.0 74% 94 74.7%E976K86Kn85Kn103 K542972D763D5
44 S-1 100 26.0 62% 120 71.5%EKn423EKn973Kn74 1073E7KD1082D98
Rond 3, som ÖV mot par 5, Peter Moricz - Mats Andersson
54 S-2 200 40.0 95% 160 76.2%94Kn109632EKD64 DKn3KKn1098E10862
64 Ö+1 650 22.0 52% 182 72.2%K8632K54EK1096 E754Kn10943E937
Rond 4, som ÖV mot par 19, Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl
71NT V+1 120 20.0 48% 202 68.7%1063863E653EK6 D92EKn10KKn2DKn87
83 V-1 -50 6.0 14% 208 61.9%932D95K1043D65 E54KKn10432E7Kn4
Rond 5, som NS mot par 17, Björn Klefbohm - Magnus Friberg
93NT Ö+4 -720 5.0 12% 213 56.3%Kn10Kn10943Kn8Kn987 KD643D76510722
105 N+1 680 26.0 62% 239 56.9%DEKKn54ED62EKKn K983D87239852
Rond 6, som NS mot par 6, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
113NT N= 400 39.0 93% 278 60.2%E63Kn10752KD108Kn KKn74D8Kn6E10765
124 N= 130 33.0 79% 311 61.8%7KDKn7EDKD10984 K98843Kn8532E3
Rond 7, som NS mot par 1, Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson
135 N-1 -100 29.0 69% 340 62.3%EDKn632E94E742 1064Kn10732K8653
141NT V+1 -120 33.0 79% 373 63.5%K10943E65KnD875 7Kn108D75KKn10642
Rond 8, som ÖV mot par 7, Rolf Bergström - Christer Löfgren
154 S-1 100 35.0 83% 408 64.8%D9743KKn964963 ED1054KKn5753Kn7
163 V-1 -100 8.0 19% 416 61.9%9863KKn74K8293 EK1074296D7DKn7
Rond 9, som NS mot par 2, Lars G Svensson - Kerstin Degermark
171 N-1 -50 15.0 36% 431 60.4%EK4KD75K1093E9 108765Kn63Kn7287
183 Ö-1 50 14.0 33% 445 58.9%K84E4632D9542 103K975ED10EKKn6
Rond 10, som ÖV mot par 8, Daniel Matus - Anders Ingels
194 V+1 150 14.0 33% 459 57.5%K84K1086EK9363 ED62DKn5D10854K
202NT Ö-3 -300 3.0 7% 462 55.0%E6KKn954K4EK72 10984326EKn10553
Rond 11, som NS mot par 3, Anita Olofsson - Ulf Öjing
211NT N-1 -100 14.0 33% 476 54.0%EK4E98D762E108 Kn62Kn64Kn105K642
223 S= 140 34.0 81% 510 55.2%Kn32Kn65E72D764 D98EK107DKn9865
Rond 12, som ÖV mot par 9, Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin
231NT S+1 -120 5.0 12% 515 53.3%865109762E9574 EKn72EKn8Kn8KD52
244 Ö= 130 24.0 57% 539 53.5%K3295K8743EKD Kn1010874EDKn10986