Kommande tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCP Max 54 par TL: Rolf 2017-08-14 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCP Max 54 par TL: Rolf 2017-08-14

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Marianne Servin - Ulla Öberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 17, Stig Unoson - Björn Klefbohm
11 S+2 140 8 40% 8 40.0%97476Kn654KD92 KKn3EKKn52K10EKn7
23 N+1 170 15 75% 23 57.5%KDKn86D4K32D106 1095E53ED108542
Rond 2, som NS mot par 16, Bengt Brynell - Sonja Lindblom
32 V+1 -140 18 90% 41 68.3%9879853ED10543 D10EKn421074DKn62
43 V= -110 4 20% 45 56.2%EKn9EKn96ED10852 10743753KDKn964
Rond 3, som NS mot par 15, Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt
53 Ö= -140 7 35% 52 52.0%Kn643E109Kn9854D 8DKn754K62KKn96
62NT V= -120 2 10% 54 45.0%D10D987K954232 Kn8743E426EK76
Rond 4, som ÖV mot par 14, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
73 N+3 -170 10 50% 64 45.7%D107985765K1076 Kn984EK483DKn98
85 S-1 50 15 75% 79 49.4%EKD872697KD43 3DKn3108432Kn1086
Rond 5, som ÖV mot par 13, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
93 S= -110 13 65% 92 51.1%Kn2986973K9732 ED984D52DKn1052
103 S= -110 6 30% 98 49.0%K1072109E1049764 D8Kn762KDKn62103
Rond 6, som ÖV mot par 12, Anders Olsson - Sten Ahlgren
114 N+1 -450 8 40% 106 48.2%D9631087398643 E3D10742942ED2
121NT S= -90 16 80% 122 50.8%DKn72E1086E10374 K105D4986510986
Rond 7, som NS mot par 11, Monica Borg - Ingegerd Jeppsson
133 S+2 200 1 5% 123 47.3%EKn103ED986327D D7642KnE10EKn972
141NT N-1 -50 12 60% 135 48.2%54K9638654D107 KD103D4KDKn9Kn83
Rond 8, som NS mot par 22, Gunlis Åberg - Jane Girdo
153 V+1 -170 9 45% 144 48.0%D105Kn94EKKn8732 842E106363D1096
163 Ö-1 100 13 65% 157 49.1%1096K9853E10692 2E107KDKn973K73
Rond 9, som ÖV mot par 21, Yvonne Tolf - Jeanette Svensson
173 S= -140 9 45% 166 48.8%84972EKD106583 52KDKn1043Kn4D42
185 S= -600 6 30% 172 47.8%D86KDKn10432K98 Kn10974E8972D62
Rond 10, som NS mot par 20, Claudia Sjöberg - Christer Ekberg
193NT V-1 100 16 80% 188 49.5%K552D107643643 D632K1083KnE1095
206 V= -1430 4 20% 192 48.0%Kn109653398762Kn D72Kn65E5310753
Rond 11, som NS mot par 19, Bibi Jönsson - Willy Landgren
213 V-2 100 8 40% 200 47.6%K742D79765D105 8EKKn965EKn4276
222 Ö-1 100 12 60% 212 48.2%Kn1074K83KD6542 KD1073K9DKn109Kn3
Rond 12, som NS mot par 18, Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg
234 N+1 650 14 70% 226 49.1%ED942Kn972EE42 Kn103E1083D85K75
245 N= 450 14 70% 240 50.0%EKKn10965Kn72765 965D4K43ED1083