Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCP Max 54 par TL: Rolf 2017-08-14 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCP Max 54 par TL: Rolf 2017-08-14

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Claudia Sjöberg - Christer Ekberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 5, Peter Moricz - Anders Nordberg
12 S+1 140 8 40% 8 40.0%97476Kn654KD92 KKn3EKKn52K10EKn7
23 N+1 170 15 75% 23 57.5%KDKn86D4K32D106 1095E53ED108542
Rond 2, som ÖV mot par 21, Yvonne Tolf - Jeanette Svensson
34 Ö= 620 15 75% 38 63.3%K4KDKKn8532K98 EKn6532107696E7
43 V= 110 16 80% 54 67.5%D861086Kn10974K3 K52KD42E85327
Rond 3, som NS mot par 19, Bibi Jönsson - Willy Landgren
53 S= 140 20 100% 74 74.0%Kn643E109Kn9854D 8DKn754K62KKn96
62 S-2 -100 13 65% 87 72.5%D10D987K954232 Kn8743E426EK76
Rond 4, som ÖV mot par 6, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
72 S+1 -140 12 60% 99 70.7%D107985765K1076 Kn984EK483DKn98
84 S-1 50 15 75% 114 71.2%EKD872697KD43 3DKn3108432Kn1086
Rond 5, som ÖV mot par 1, Ing-Britt Jurén - Anne-Catherine Svenning
93 V-2 -200 5 25% 119 66.1%Kn2986973K9732 ED984D52DKn1052
104 N-3 300 20 100% 139 69.5%K1072109E1049764 D8Kn762KDKn62103
Rond 6, som ÖV mot par 7, Greger Jonsson - Ulla Söderlund
114 N+2 -480 2 10% 141 64.1%D9631087398643 E3D10742942ED2
123NT S-1 100 19 95% 160 66.7%DKn72E1086E10374 K105D4986510986
Rond 7, som ÖV mot par 2, Bodil Wikström - Niusia Lichtman
134 S+1 -650 15 75% 175 67.3%985105K2K108653 KK74DKn9865434
143 V-1 -50 4 20% 179 63.9%E921075102EK965 Kn876EKn82E7342
Rond 8, som NS mot par 8, Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson
153 V+2 -150 12 60% 191 63.7%D105Kn94EKKn8732 842E106363D1096
163 Ö-1 100 13 65% 204 63.8%1096K9853E10692 2E107KDKn973K73
Rond 9, som NS mot par 3, Anita Olofsson - Monica Wester
175D V-3 500 20 100% 224 65.9%EKD7E698Kn10976 Kn1096385732EK5
183 Ö= -140 6 30% 230 63.9%K3965E10EKn7543 E527KDKn8654310
Rond 10, som ÖV mot par 9, Marianne Servin - Ulla Öberg
193NT V-1 -100 4 20% 234 61.6%8EKn74E9852Kn82 EKn10974D96KKD7
206 V= 1430 16 80% 250 62.5%EK8D1098DKnED64 4EK742K104K982
Rond 11, som NS mot par 4, Marianne Wästberg - Irma Romare
212 S+1 140 13 65% 263 62.6%K742D79765D105 8EKKn965EKn4276
222 S+1 110 14 70% 277 63.0%Kn1074K83KD6542 KD1073K9DKn109Kn3
Rond 12, som ÖV mot par 10, Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm
232 S+3 -200 16 80% 293 63.7%85D5107642Kn1086 K76K64KKn93D93
244 N+2 -480 2 10% 295 61.5%EK10737E1085KKn4 DKn842832D9692