Kommande tävlingar
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
26/07 SM Par Veteran - Omgång 2
Rapporterade tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCP Max 54 par TL: Rolf 2017-08-14 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCP Max 54 par TL: Rolf 2017-08-14

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 4, Marianne Wästberg - Irma Romare
13NT N+1 -430 2 10% 2 10.0%E10D943ED987105 D8652108328643
23 V-2 -100 18 90% 20 50.0%73298762Kn9697 E4KKn1074EKKn853
Rond 2, som ÖV mot par 10, Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm
34 V= 620 15 75% 35 58.3%K4KDKKn8532K98 EKn6532107696E7
44 N-1 100 11 55% 46 57.5%D861086Kn10974K3 K52KD42E85327
Rond 3, som ÖV mot par 5, Peter Moricz - Anders Nordberg
53 Ö= 140 13 65% 59 59.0%KD1076ED73E832 E952K8321010754
62 Ö= 110 14 70% 73 60.8%2KKn653EKn731094 EK96510D108DKn85
Rond 4, som ÖV mot par 19, Bibi Jönsson - Willy Landgren
74 N-1 100 17 85% 90 64.3%D107985765K1076 Kn984EK483DKn98
84 N+1 -450 1 5% 91 56.9%EKD872697KD43 3DKn3108432Kn1086
Rond 5, som NS mot par 17, Stig Unoson - Björn Klefbohm
93 V-3 300 18 90% 109 60.6%K63K73K864Kn54 1075EKn104EED1086
101 N+1 110 14 70% 123 61.5%E9543K54387KKn Kn6ED8953ED852
Rond 6, som NS mot par 6, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
116 N-1 -50 2 10% 125 56.8%KKn8652K95KD65 1074EKn8EKnKKn1075
123NT N= 600 20 100% 145 60.4%E864953KD7KD2 93KKn72Kn42EKn53
Rond 7, som NS mot par 1, Ing-Britt Jurén - Anne-Catherine Svenning
134 S+1 650 5 25% 150 57.7%EKn103ED986327D D7642KnE10EKn972
142 S-4 -200 1 5% 151 53.9%54K9638654D107 KD103D4KDKn9Kn83
Rond 8, som ÖV mot par 7, Greger Jonsson - Ulla Söderlund
155 Ö-1 -50 3 15% 154 51.3%E76KDKn542EK55 KKn93987D108724
165 S-1 50 14 70% 168 52.5%KDKn754DKn442E5 E836285DKn10864
Rond 9, som NS mot par 2, Bodil Wikström - Niusia Lichtman
174 S= 420 17 85% 185 54.4%EKD7E698Kn10976 Kn1096385732EK5
184 Ö= -420 1 5% 186 51.7%K3965E10EKn7543 E527KDKn8654310
Rond 10, som ÖV mot par 8, Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson
193NT Ö+1 630 16 80% 202 53.2%8EKn74E9852Kn82 EKn10974D96KKD7
204 V+2 680 9 45% 211 52.8%EK8D1098DKnED64 4EK742K104K982
Rond 11, som NS mot par 3, Anita Olofsson - Monica Wester
212 S+1 140 13 65% 224 53.3%K742D79765D105 8EKKn965EKn4276
222 N= 90 7 35% 231 52.5%Kn1074K83KD6542 KD1073K9DKn109Kn3
Rond 12, som ÖV mot par 9, Marianne Servin - Ulla Öberg
234 N+1 -650 6 30% 237 51.5%85D5107642Kn1086 K76K64KKn93D93
245 N= -450 6 30% 243 50.6%EK10737E1085KKn4 DKn842832D9692