Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCP Max 54 par TL: Rolf 2017-08-14 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCP Max 54 par TL: Rolf 2017-08-14

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Stig Unoson - Björn Klefbohm

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 9, Marianne Servin - Ulla Öberg
11 S+2 -140 12 60% 12 60.0%E10D943ED987105 D8652108328643
23 N+1 -170 5 25% 17 42.5%73298762Kn9697 E4KKn1074EKKn853
Rond 2, som ÖV mot par 4, Marianne Wästberg - Irma Romare
34 V= 620 15 75% 32 53.3%K4KDKKn8532K98 EKn6532107696E7
43 V= 110 16 80% 48 60.0%D861086Kn10974K3 K52KD42E85327
Rond 3, som ÖV mot par 10, Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm
52 Ö= 110 5 25% 53 53.0%KD1076ED73E832 E952K8321010754
62 S-2 100 7 35% 60 50.0%2KKn653EKn731094 EK96510D108DKn85
Rond 4, som NS mot par 5, Peter Moricz - Anders Nordberg
72 S+3 200 15 75% 75 53.6%E636KKn1042E532 K52DKn10732ED94
85 N-1 -50 5 25% 80 50.0%94K9875EKKn659 Kn1065E1042DE752
Rond 5, som ÖV mot par 18, Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg
93 V-3 -300 2 10% 82 45.6%Kn2986973K9732 ED984D52DKn1052
101 N+1 -110 6 30% 88 44.0%K1072109E1049764 D8Kn762KDKn62103
Rond 6, som NS mot par 16, Bengt Brynell - Sonja Lindblom
116D N-1 -100 0 0% 88 40.0%KKn8652K95KD65 1074EKn8EKnKKn1075
121NT S+1 120 10 50% 98 40.8%E864953KD7KD2 93KKn72Kn42EKn53
Rond 7, som ÖV mot par 6, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
133 N+2 -200 19 95% 117 45.0%985105K2K108653 KK74DKn9865434
142 Ö+1 110 13 65% 130 46.4%E921075102EK965 Kn876EKn82E7342
Rond 8, som NS mot par 1, Ing-Britt Jurén - Anne-Catherine Svenning
154 Ö-1 50 17 85% 147 49.0%D105Kn94EKKn8732 842E106363D1096
163 S+1 130 18 90% 165 51.6%1096K9853E10692 2E107KDKn973K73
Rond 9, som ÖV mot par 7, Greger Jonsson - Ulla Söderlund
174 N-1 50 17 85% 182 53.5%84972EKD106583 52KDKn1043Kn4D42
185 S+1 -620 1 5% 183 50.8%D86KDKn10432K98 Kn10974E8972D62
Rond 10, som NS mot par 2, Bodil Wikström - Niusia Lichtman
192 V+1 -140 9 45% 192 50.5%K552D107643643 D632K1083KnE1095
206 V= -1430 4 20% 196 49.0%Kn109653398762Kn D72Kn65E5310753
Rond 11, som ÖV mot par 8, Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson
213NT N= -600 0 0% 196 46.7%D1093104283E982 EKn6583KD10KKn43
222 S= -90 13 65% 209 47.5%E542D86342987 986EKn52E765E10
Rond 12, som ÖV mot par 3, Anita Olofsson - Monica Wester
234 S+1 -650 6 30% 215 46.7%85D5107642Kn1086 K76K64KKn93D93
245 N= -450 6 30% 221 46.0%EK10737E1085KKn4 DKn842832D9692