Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-09 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-09

Partävling, 18 bord, 35 par. Antal brickor: 24. Medel: 383.9.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Ulf Pernvi - Ann Lilliengren

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, Frirond
1  - 20.5 64% 20.5 64.0%876E3K3EKD1096 KKn54KD107ED1073
2  - 20.5 64% 41 64.0%E9854K7ED108D8 Kn738654Kn63K94
Rond 2, som NS mot par 36, Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl
31NT S+1 120 10.0 31% 51 53.0%KD93E1073KKn853 Kn76DKn92DKn106E10
43 Ö-3 300 32.0 100% 83 64.8%K1098E9K1063D105 6754E974KKn963
Rond 3, som ÖV mot par 47, Henrik Swensson - Yvonne Tolf
51NT N-1 100 18.0 56% 101 63.0%K76653ED951087 Kn94KDKn102Kn108K6
66NT V+1 1470 25.0 78% 126 65.5%86EKD6EKn1094E2 E532Kn5KD7KD104
Rond 4, som ÖV mot par 44, Karin Andrée - Agneta Dunemark
74NT N= -630 32.0 100% 158 70.4%10496321085E864 5275EKKn7432102
83 S= -110 6.0 19% 164 64.0%1052ED109764743 D8Kn3KKn52K10987
Rond 5, som NS mot par 37, Sven Grahn - Wiveca Lindström
93NT N= 400 13.0 41% 177 61.4%K53EKn94K5EKKn7 E10942K73Kn8439
102 S+1 110 16.0 50% 193 60.3%D9487283ED753 EKKn5D5Kn106K1092
Rond 6, som ÖV mot par 46, Anita Olofsson - Ulf Öjing
113 N-2 100 21.0 66% 214 60.8%KD42DKn8727E62 E3DKn10852KKn1053
121 V-1 -50 23.0 72% 237 61.8%D9873Kn6487565 E42K872Kn2KD72
Rond 7, som ÖV mot par 34, Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg
134 V+2 680 19.0 59% 256 61.5%KKn2DKn87527523 E1073E104K9EKD6
143 S-3 150 30.9 96% 286.9 64.0%Kn652E9KD84K83 ED1075310653265
Rond 8, som NS mot par 48, Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard
154 S= 130 23.0 72% 309.9 64.5%104ED98572E932 EK57ED653K1085
163 N-1 -50 24.0 75% 333.9 65.2%108764DKn7EKn2E3 E3295KD854Kn62
Rond 9, som ÖV mot par 33, Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson
173NT Ö= 400 20.0 63% 353.9 65.1%7E752D109863EK KKn105104EKnDKn1073
183 V+2 150 20.0 63% 373.9 64.9%E1087283KD9763 Kn642ED4K5E1042
Rond 10, som NS mot par 45, Anitha Lindgren - Marian Krook
193 Ö+1 -170 19.0 59% 392.9 64.6%KD4D53E92D1083 210964D65K7654
204 Ö-2 200 32.0 100% 424.9 66.4%10D742EKn104D1083 6541065KD86E96
Rond 11, som ÖV mot par 43, Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson
213NT V+3 490 31.0 97% 455.9 67.9%D74D7EKD109754 K3EKn282ED10963
222 N+2 -170 4.0 13% 459.9 65.4%104Kn5EKKn74E874 52ED7642962102
Rond 12, som NS mot par 40, Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand
23  A- 12.8 40% 472.7 64.3%EKKn867104KKn743 975432D9E5296
243 N= 110 20.0 63% 492.7 64.2%K1096ED98K9732 842E86KD109532