Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-09 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-09

Partävling, 18 bord, 35 par. Antal brickor: 24. Medel: 383.9.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Monica Gilhorn - Mona Berge

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 47, Henrik Swensson - Yvonne Tolf
13NT V+3 -490 23.0 72% 23 72.0%102Kn4298754Kn84 ED939865Kn6252
23 S-4 -400 0.0 0% 23 36.0%KD1062Kn9K97427 ED10325EKn106532
Rond 2, som NS mot par 44, Karin Andrée - Agneta Dunemark
33D V-4 1100 32.0 100% 55 57.3%KD93E1073KKn853 Kn76DKn92DKn106E10
42 Ö= -110 13.0 41% 68 53.2%K1098E9K1063D105 6754E974KKn963
Rond 3, som NS mot par 35, Margaretha Olsson - Göran Ekelund
52NT N-2 -200 1.0 3% 69 43.2%D10E8747642EDKn E85329K395432
66 Ö+1 -1390 16.0 50% 85 44.3%9748432832983 KDKn10109765Kn765
Rond 4, som ÖV mot par 46, Anita Olofsson - Ulf Öjing
74 S+2 -680 18.0 56% 103 46.0%10496321085E864 5275EKKn7432102
84 N-2 100 24.0 75% 127 49.6%1052ED109764743 D8Kn3KKn52K10987
Rond 5, som ÖV mot par 32, Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö
92 N+1 -140 26.0 81% 153 53.1%Kn8662E109721042 D7D1085D6D8653
103 S= -110 16.0 50% 169 52.8%1072Kn963D754Kn6 863EK104EK9284
Rond 6, som ÖV mot par 48, Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard
113NT Ö= 400 27.0 84% 196 55.6%KD42DKn8727E62 E3DKn10852KKn1053
122 Ö-1 -50 23.0 72% 219 57.0%D9873Kn6487565 E42K872Kn2KD72
Rond 7, som ÖV mot par 31, Ingrid Wallin - Hans Dorthé
134 V+1 650 9.0 28% 228 54.8%KKn2DKn87527523 E1073E104K9EKD6
141NT V+2 150 30.9 96% 258.9 57.7%Kn652E9KD84K83 ED1075310653265
Rond 8, som ÖV mot par 45, Anitha Lindgren - Marian Krook
153NT S-1 100 19.0 59% 277.9 57.8%82K4K10984DKn76 DKn9763Kn10632Kn4
163 N-1 50 8.0 25% 285.9 55.8%KDKn9K8636K1085 5E104210973D974
Rond 9, som ÖV mot par 43, Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson
173NT Ö+2 460 26.0 81% 311.9 57.2%7E752D109863EK KKn105104EKnDKn1073
184 Ö= 130 11.0 34% 322.9 55.9%E1087283KD9763 Kn642ED4K5E1042
Rond 10, som NS mot par 38, Bodil Mörnstad - Carin Millar
194 Ö+1 -650 0.0 0% 322.9 53.0%KD4D53E92D1083 210964D65K7654
203 Ö+2 -200 16.0 50% 338.9 52.9%10D742EKn104D1083 6541065KD86E96
Rond 11, som ÖV mot par 40, Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand
213 V+1 130 0.0 0% 338.9 50.3%D74D7EKD109754 K3EKn282ED10963
224 N-1 50 28.0 88% 366.9 52.0%104Kn5EKKn74E874 52ED7642962102
Rond 12, som NS mot par 34, Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg
236 V-1 100 27.7 87% 394.6 53.6%EKKn867104KKn743 975432D9E5296
243 S-1 -50 10.0 31% 404.6 52.6%K1096ED98K9732 842E86KD109532