Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-09 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-09

Partävling, 18 bord, 35 par. Antal brickor: 24. Medel: 383.9.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 48, Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard
13NT V+3 490 9.0 28% 9 28.0%876E3K3EKD1096 KKn54KD107ED1073
22 S+1 -140 14.0 44% 23 36.0%E9854K7ED108D8 Kn738654Kn63K94
Rond 2, som ÖV mot par 38, Bodil Mörnstad - Carin Millar
33NT S+1 -430 6.0 19% 29 30.3%10474EK8542972 E852K86539D64
43 Ö-1 -100 13.0 41% 42 33.0%ED54KD863Kn822 Kn732Kn102D5E874
Rond 3, som NS mot par 45, Anitha Lindgren - Marian Krook
51NT N+1 120 31.0 97% 73 45.8%D10E8747642EDKn E85329K395432
63NT V+4 -720 26.0 81% 99 51.7%9748432832983 KDKn10109765Kn765
Rond 4, som ÖV mot par 43, Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson
76 S= -1430 1.0 3% 100 44.7%10496321085E864 5275EKKn7432102
83NT N-4 200 32.0 100% 132 51.6%1052ED109764743 D8Kn3KKn52K10987
Rond 5, som NS mot par 33, Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson
93NT N= 400 13.0 41% 145 50.4%K53EKn94K5EKKn7 E10942K73Kn8439
104 S-1 -100 7.0 22% 152 47.6%D9487283ED753 EKKn5D5Kn106K1092
Rond 6, som ÖV mot par 35, Margaretha Olsson - Göran Ekelund
112 Ö+1 140 24.0 75% 176 50.1%KD42DKn8727E62 E3DKn10852KKn1053
121 N+2 -110 14.0 44% 190 49.6%D9873Kn6487565 E42K872Kn2KD72
Rond 7, som NS mot par 41, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
134 V+2 -680 13.0 41% 203 48.9%D9493EKn104Kn1098 865K6D8637542
143 S-3 -150 1.1 4% 204.1 45.7%10873KD2E9EDKn2 K94Kn864Kn710974
Rond 8, som ÖV mot par 47, Henrik Swensson - Yvonne Tolf
153 V-2 -100 12.0 38% 216.1 45.2%82K4K10984DKn76 DKn9763Kn10632Kn4
163NT N-1 50 8.0 25% 224.1 43.9%KDKn9K8636K1085 5E104210973D974
Rond 9, som NS mot par 44, Karin Andrée - Agneta Dunemark
173NT V-2 100 25.0 78% 249.1 45.9%632KD983K2642 ED984Kn6754985
183 V+1 -170 6.0 19% 255.1 44.4%KD9108EKn1076485 753KKn9653D92Kn
Rond 10, Frirond
19  - 13.3 42% 268.4 44.3%KD4D53E92D1083 210964D65K7654
20  - 13.3 42% 281.7 44.2%10D742EKn104D1083 6541065KD86E96
Rond 11, som ÖV mot par 46, Anita Olofsson - Ulf Öjing
213NT V= 400 7.0 22% 288.7 43.1%D74D7EKD109754 K3EKn282ED10963
223 N+1 -170 4.0 13% 292.7 41.8%104Kn5EKKn74E874 52ED7642962102
Rond 12, som ÖV mot par 39, Monica Gilhorn - Mona Berge
236 V-1 -100 4.3 13% 297 40.5%10108653KDKn96310 DEKKn4287ED852
243 S-1 50 22.0 69% 319 41.7%EKn5Kn1054354876 D732K76DKn10EKn4