Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-09 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-09

Partävling, 18 bord, 35 par. Antal brickor: 24. Medel: 383.9.
Frirond ger egen procent

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 45, Anitha Lindgren - Marian Krook
13NT V+4 520 19.0 59% 19 59.0%876E3K3EKD1096 KKn54KD107ED1073
24 S= -620 5.0 16% 24 37.5%E9854K7ED108D8 Kn738654Kn63K94
Rond 2, som ÖV mot par 43, Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson
32NT S+2 -180 14.0 44% 38 39.7%10474EK8542972 E852K86539D64
43 Ö= 140 26.0 81% 64 50.0%ED54KD863Kn822 Kn732Kn102D5E874
Rond 3, som NS mot par 31, Ingrid Wallin - Hans Dorthé
52 V+1 -140 4.0 13% 68 42.6%D10E8747642EDKn E85329K395432
66NT V+1 -1470 7.0 22% 75 39.2%9748432832983 KDKn10109765Kn765
Rond 4, som ÖV mot par 33, Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson
74 S+2 -680 18.0 56% 93 41.6%10496321085E864 5275EKKn7432102
84 N= -420 4.0 13% 97 38.0%1052ED109764743 D8Kn3KKn52K10987
Rond 5, som NS mot par 39, Monica Gilhorn - Mona Berge
92 N+1 140 6.0 19% 103 35.9%K53EKn94K5EKKn7 E10942K73Kn8439
103 S= 110 16.0 50% 119 37.3%D9487283ED753 EKKn5D5Kn106K1092
Rond 6, som NS mot par 47, Henrik Swensson - Yvonne Tolf
113NT Ö-5 250 30.0 94% 149 42.5%EKn10985K664D84 76310954EK9397
122 S+2 130 24.0 75% 173 45.2%Kn6593ED63E1093 K10ED105K1094Kn84
Rond 7, som ÖV mot par 44, Karin Andrée - Agneta Dunemark
134 Ö+1 650 9.0 28% 182 43.8%KKn2DKn87527523 E1073E104K9EKD6
142 S-1 50 0.1 0% 182.1 40.7%Kn652E9KD84K83 ED1075310653265
Rond 8, som NS mot par 40, Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand
154 V-5 250 28.0 88% 210.1 43.9%104ED98572E932 EK57ED653K1085
162NT N= 120 30.0 94% 240.1 47.0%108764DKn7EKn2E3 E3295KD854Kn62
Rond 9, som ÖV mot par 46, Anita Olofsson - Ulf Öjing
175 Ö-2 -100 7.0 22% 247.1 45.5%7E752D109863EK KKn105104EKnDKn1073
183 Ö+1 130 11.0 34% 258.1 44.9%E1087283KD9763 Kn642ED4K5E1042
Rond 10, som ÖV mot par 37, Sven Grahn - Wiveca Lindström
192 Ö+3 200 23.0 72% 281.1 46.3%EKn965KKKn8EKn92 10873EKn87210743
204 Ö= 620 25.0 78% 306.1 47.9%EDKn7399532Kn54 K982EKKn837K72
Rond 11, som ÖV mot par 48, Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard
213 V+2 150 3.0 9% 309.1 46.0%D74D7EKD109754 K3EKn282ED10963
223 N= -140 16.0 50% 325.1 46.2%104Kn5EKKn74E874 52ED7642962102
Rond 12, som ÖV mot par 36, Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl
234 N= -620 1.1 4% 326.2 44.4%10108653KDKn96310 DEKKn4287ED852
244 N= -130 7.0 22% 333.2 43.5%EKn5Kn1054354876 D732K76DKn10EKn4