Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-09 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-09

Partävling, 18 bord, 35 par. Antal brickor: 24. Medel: 383.9.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 12, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
15 Ö+1 420 2.0 6% 2 6.0%876E3K3EKD1096 KKn54KD107ED1073
23NT N+1 -630 0.0 0% 2 3.0%E9854K7ED108D8 Kn738654Kn63K94
Rond 2, som NS mot par 6, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
32 Ö-1 100 3.0 9% 5 5.0%KD93E1073KKn853 Kn76DKn92DKn106E10
43 V-1 100 19.0 59% 24 18.5%K1098E9K1063D105 6754E974KKn963
Rond 3, som ÖV mot par 17, Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson
52NT V-1 -50 10.0 31% 34 21.0%K76653ED951087 Kn94KDKn102Kn108K6
63NT Ö+4 720 6.0 19% 40 20.7%86EKD6EKn1094E2 E532Kn5KD7KD104
Rond 4, som ÖV mot par 14, Rolf Bergström - Christer Löfgren
74 S+2 -680 18.0 56% 58 25.7%10496321085E864 5275EKKn7432102
83 N-1 50 17.0 53% 75 29.1%1052ED109764743 D8Kn3KKn52K10987
Rond 5, som NS mot par 7, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
93NT N+1 430 21.0 66% 96 33.2%K53EKn94K5EKKn7 E10942K73Kn8439
104 S-1 -100 7.0 22% 103 32.1%D9487283ED753 EKKn5D5Kn106K1092
Rond 6, som ÖV mot par 16, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
113NT Ö-4 -200 5.0 16% 108 30.6%KD42DKn8727E62 E3DKn10852KKn1053
121 V-1 -50 23.0 72% 131 34.1%D9873Kn6487565 E42K872Kn2KD72
Rond 7, som ÖV mot par 4, Eva Landin - Marianne Andersson
136 Ö= 1430 30.0 94% 161 38.7%KKn2DKn87527523 E1073E104K9EKD6
143 Ö+1 130 21.3 67% 182.3 40.7%Kn652E9KD84K83 ED1075310653265
Rond 8, som NS mot par 18, Ragnar Carstam - Helene Carstam
153NT N-2 -200 5.0 16% 187.3 39.1%104ED98572E932 EK57ED653K1085
163NT N-1 -50 24.0 75% 211.3 41.3%108764DKn7EKn2E3 E3295KD854Kn62
Rond 9, som ÖV mot par 3, Zalman Puterman - Maria Tendler
173NT Ö-1 -50 14.0 44% 225.3 41.5%7E752D109863EK KKn105104EKnDKn1073
182NT V+1 150 20.0 63% 245.3 42.7%E1087283KD9763 Kn642ED4K5E1042
Rond 10, som NS mot par 15, Lars-Åke Larsmyr - Ulla Öberg
194 Ö= -620 3.0 9% 248.3 40.9%KD4D53E92D1083 210964D65K7654
204 Ö= -620 7.0 22% 255.3 40.0%10D742EKn104D1083 6541065KD86E96
Rond 11, som ÖV mot par 13, Lars G Svensson - Anne-Catherine Svenning
213 V+2 150 3.0 9% 258.3 38.5%D74D7EKD109754 K3EKn282ED10963
223 N= -140 16.0 50% 274.3 39.0%104Kn5EKKn74E874 52ED7642962102
Rond 12, som NS mot par 10, Östen Svantesson - Anders Edstrand
235D N-1 -200 21.3 67% 295.6 40.2%EKKn867104KKn743 975432D9E5296
243NTD N-2 -300 0.0 0% 295.6 38.5%K1096ED98K9732 842E86KD109532