Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Lars-Åke 2017-08-07 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Lars-Åke 2017-08-07

Partävling, 17 bord, 33 par. Antal brickor: 24. Medel: 359.7.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Mats Andersson - Ulla Lundström

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 11, Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis
13 S-2 -100 2.0 7% 2 7.0%D98654D10763D8 EKKn2E87E27652
22NT V+2 -180 6.0 20% 8 13.5%E1043108476DKn54 Kn6E95KKn1083282
Rond 2, som ÖV mot par 14, Annette Wald Gärdenfors - Teddy Wald
36 N-1 50 25.0 83% 33 36.7%1054E108764D754 8D42DKn5Kn109863
43 V-2 -200 4.0 13% 37 30.8%DKnEKn1066D75432 E8543232DKn10210
Rond 3, som NS mot par 15, Marianne Servin - Ulla Öberg
53 S+1 130 26.0 87% 63 42.0%ED953976E10Kn93 K4KKn2KD9753D8
63NT N-1 -50 11.0 37% 74 41.2%1085D4E53EK1085 EK74K109297D64
Rond 4, som ÖV mot par 6, Östen Svantesson - Klas Bellander
73NT N+3 -690 1.0 3% 75 35.7%K8653D86Kn9Kn93 1072Kn543832K105
83NT Ö-1 -50 0.0 0% 75 31.2%E64KnED96EDKn92 KnE963Kn85K8765
Rond 5, som ÖV mot par 1, Bengt Brynell - Sonja Lindblom
91NT Ö+2 150 16.0 53% 91 33.7%ED4E104K854ED10 Kn2Kn872D1097393
103D N-2 500 28.0 93% 119 39.6%E976ED65Kn1087E D5KKn8764Kn9542
Rond 6, som NS mot par 10, Kerstin Degermark - Kjell-Erik Nordgren
116 S-2 -100 0.0 0% 119 36.0%EDD84ED4EK1075 96EK10752763Kn9
123 N= 140 28.0 93% 147 40.8%E109642E94KD92 Kn53KD732106486
Rond 7, som ÖV mot par 4, Bodil Wikström - Niusia Lichtman
134 Ö-1 -100 6.0 20% 153 39.2%KDKn942D1085D53 1075EK96K73KKn4
144 Ö+2 480 7.0 23% 160 38.0%E752E875EKD52 DKn10986396Kn943
Rond 8, som ÖV mot par 13, Ing-Britt Jurén - Anne-Catherine Svenning
154 N-1 100 26.0 87% 186 41.3%D83Kn10953E7532 K563KD10742K94
163NT S-1 50 25.0 83% 211 43.9%KD98429868253 63K75KKn10710862
Rond 9, som ÖV mot par 16, Ulla Barkeman - Lena Stålbrink
175 S= -400 10.0 33% 221 43.2%9872E985E7Kn42 D10K103298643103
182NT Ö= 120 18.0 60% 239 44.2%Kn632D54EKD8D4 954K6103EKn10853
Rond 10, som ÖV mot par 5, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
191NT Ö+2 150 20.0 67% 259 45.4%Kn7374ED109DKn107 ED109K10863832K
201NT Ö+1 120 26.0 87% 285 47.5%E6Kn82DKn854Kn52 KD8654EK1072D10
Rond 11, som NS mot par 12, Yvonne Tolf - Jeanette Svensson
212 S+2 170 19.0 63% 304 48.2%E102ED974D6K102 KKn856E10985429
224 Ö= -620 6.0 20% 310 46.9%D1076104E985374 Kn853973KKnK932
Rond 12, som NS mot par 3, Stig Unoson - Björn Klefbohm
233NT Ö-1 100 19.0 63% 329 47.6%K973DKn53Kn87109 4210964K10K8743
243NT S+1 430 20.0 67% 349 48.4%KnEKD6ED983D92 D43Kn974K654E10