Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Lars-Åke 2017-08-07 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Lars-Åke 2017-08-07

Partävling, 17 bord, 33 par. Antal brickor: 24. Medel: 359.7.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 3, Stig Unoson - Björn Klefbohm
11NT S-1 50 17.0 57% 17 57.0%10753Kn1092K8KKn10 4KD63Kn954E943
24 V= 420 30.0 100% 47 78.5%D852KKn2EK10763 K97D763D954E9
Rond 2, som ÖV mot par 10, Kerstin Degermark - Kjell-Erik Nordgren
34 S+1 -450 12.0 40% 59 65.7%1054E108764D754 8D42DKn5Kn109863
42 S+1 -110 12.0 40% 71 59.2%DKnEKn1066D75432 E8543232DKn10210
Rond 3, som NS mot par 7, Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson
53 S-1 -100 1.0 3% 72 48.0%ED953976E10Kn93 K4KKn2KD9753D8
62NT N+1 150 21.0 70% 93 51.7%1085D4E53EK1085 EK74K109297D64
Rond 4, som ÖV mot par 1, Bengt Brynell - Sonja Lindblom
73NT N+2 -660 8.0 27% 101 48.1%K8653D86Kn9Kn93 1072Kn543832K105
85 Ö+1 420 21.0 70% 122 50.9%E64KnED96EDKn92 KnE963Kn85K8765
Rond 5, som ÖV mot par 13, Ing-Britt Jurén - Anne-Catherine Svenning
91NT Ö+4 210 20.0 67% 142 52.7%ED4E104K854ED10 Kn2Kn872D1097393
104 V-1 -100 11.0 37% 153 51.1%E976ED65Kn1087E D5KKn8764Kn9542
Rond 6, som NS mot par 16, Ulla Barkeman - Lena Stålbrink
116 S= 980 26.0 87% 179 54.4%EDD84ED4EK1075 96EK10752763Kn9
123 N-1 -100 10.0 33% 189 52.6%E109642E94KD92 Kn53KD732106486
Rond 7, som ÖV mot par 2, Ulf Ohlsson - Marianne Olsson
133NT V+1 630 29.0 97% 218 56.0%KDKn942D1085D53 1075EK96K73KKn4
144 V+2 480 7.0 23% 225 53.6%E752E875EKD52 DKn10986396Kn943
Rond 8, som NS mot par 9, Mona Andersson - Maj-Britt Nordberg
153 N+1 170 22.0 73% 247 54.9%Kn9764E7542EKn8 E102KD8Kn986D106
164 N= 420 17.0 57% 264 55.1%1075DKn3253EKn97 EKnE104ED964KD4
Rond 9, som NS mot par 12, Yvonne Tolf - Jeanette Svensson
175 S= 400 20.0 67% 284 55.8%65DKn764DKn10296 EKKn43K5EKD875
181 Ö-1 50 22.0 73% 306 56.7%EDKn102Kn942K972 K1087E98737656
Rond 10, som NS mot par 8, Mats Andersson - Ulla Lundström
191NT Ö+2 -150 10.0 33% 316 55.5%K8DKn92K598642 6542E5Kn764E53
201NT Ö+1 -120 4.0 13% 320 53.4%Kn753E1093E9743 10942KD7396K86
Rond 11, som NS mot par 14, Annette Wald Gärdenfors - Teddy Wald
214 S-3 -300 0.0 0% 320 50.8%E102ED974D6K102 KKn856E10985429
224 Ö= -620 6.0 20% 326 49.4%D1076104E985374 Kn853973KKnK932
Rond 12, som ÖV mot par 15, Marianne Servin - Ulla Öberg
234 Ö-1 -100 11.0 37% 337 48.9%DKn5E72E543ED6 E1086K8D962Kn52
245D Ö-3 -500 0.0 0% 337 46.8%K10986252KKn765 E751083Kn1072843