Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Lars-Åke 2017-08-07 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Lars-Åke 2017-08-07

Partävling, 17 bord, 33 par. Antal brickor: 24. Medel: 359.7.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Kerstin Degermark - Kjell-Erik Nordgren

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 2, Ulf Ohlsson - Marianne Olsson
12 N= 110 27.0 90% 27 90.0%D98654D10763D8 EKKn2E87E27652
21 Ö+2 -140 12.0 40% 39 65.0%E1043108476DKn54 Kn6E95KKn1083282
Rond 2, som NS mot par 5, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
34 S+1 450 18.0 60% 57 63.3%632K986K102EK2 EKDKn97Kn753E93
42 S+1 110 18.0 60% 75 62.5%K968758754EKn8 107KD94EK93K96
Rond 3, som NS mot par 1, Bengt Brynell - Sonja Lindblom
53 S= 110 14.0 47% 89 59.4%ED953976E10Kn93 K4KKn2KD9753D8
63NT S+2 460 30.0 100% 119 66.2%1085D4E53EK1085 EK74K109297D64
Rond 4, som NS mot par 14, Annette Wald Gärdenfors - Teddy Wald
72NT S+3 210 4.0 13% 123 58.6%EDKn4EK9265474 9107EKD107ED862
83NT V+1 -430 4.0 13% 127 52.9%K1095D1075410732 D8732K82K41043
Rond 5, som ÖV mot par 15, Marianne Servin - Ulla Öberg
92NT Ö+1 150 16.0 53% 143 52.9%ED4E104K854ED10 Kn2Kn872D1097393
102 N+1 -140 5.0 17% 148 49.3%E976ED65Kn1087E D5KKn8764Kn9542
Rond 6, som ÖV mot par 8, Mats Andersson - Ulla Lundström
116 S-2 100 30.0 100% 178 53.9%K1084Kn96K109862 Kn75323Kn852D43
123 N= -140 2.0 7% 180 50.0%D1086E93EK10743 K87Kn5DKn8752Kn5
Rond 7, som ÖV mot par 3, Stig Unoson - Björn Klefbohm
134 Ö-1 -100 6.0 20% 186 47.7%KDKn942D1085D53 1075EK96K73KKn4
144 V+2 480 7.0 23% 193 45.9%E752E875EKD52 DKn10986396Kn943
Rond 8, som NS mot par 12, Yvonne Tolf - Jeanette Svensson
152NT S+1 150 16.0 53% 209 46.4%Kn9764E7542EKn8 E102KD8Kn986D106
163NT S+2 460 29.0 97% 238 49.6%1075DKn3253EKn97 EKnE104ED964KD4
Rond 9, som ÖV mot par 6, Östen Svantesson - Klas Bellander
176 S-1 50 24.0 80% 262 51.4%9872E985E7Kn42 D10K103298643103
183 V= 110 14.0 47% 276 51.1%Kn632D54EKD8D4 954K6103EKn10853
Rond 10, som ÖV mot par 13, Ing-Britt Jurén - Anne-Catherine Svenning
191NT Ö= 90 10.0 33% 286 50.2%Kn7374ED109DKn107 ED109K10863832K
202 V+1 110 18.0 60% 304 50.6%E6Kn82DKn854Kn52 KD8654EK1072D10
Rond 11, som ÖV mot par 16, Ulla Barkeman - Lena Stålbrink
213NT N-2 200 28.0 93% 332 52.7%D73Kn103273D854 964K85KKnEKn763
224 Ö= 620 24.0 80% 356 53.9%EK4KKn85D6EKn108 92ED6210742D65
Rond 12, som ÖV mot par 7, Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson
235 V-1 -100 11.0 37% 367 53.2%DKn5E72E543ED6 E1086K8D962Kn52
244 S+1 -450 4.0 13% 371 51.5%K10986252KKn765 E751083Kn1072843