Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » 21/6 scratch 2017-06-21 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

21/6 scratch 2017-06-21

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 480.0.

Privatprotokoll för Terezia Lagerman - Bengt Rylander

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 19, Anitha Lindgren - Marian Krook
13 S+1 -170 24 60% 24 60.0%DKn64EKD1054Kn63 1087K86Kn86D742
22 N-3 300 32 80% 56 70.0%5KD107641064ED5 KD64352KKn9K106
Rond 2, som ÖV mot par 13, Jan-Eric Larsson - Anu Uus
33NT S+1 -430 30 75% 86 71.7%KKn984E895E752 53Kn1063210632106
44 V-1 -100 11 28% 97 60.8%DKn6548EKn6K1085 EK103DKn77532E7
Rond 3, som ÖV mot par 15, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
53 Ö-1 -50 20 50% 117 58.6%EK1098635D8765 Kn1098Kn432KDKn103
63 Ö+3 170 17 43% 134 56.0%2K1096DKn3K8763 1053EKn82E2EDKn10
Rond 4, som NS mot par 6, Nicolae Östner - Evert Bengtsson
72 S-2 -200 3 8% 137 49.1%98732K763E3K4 K5E84K8752862
83NT V= -400 4 10% 141 44.2%KD1085985K10876 3EDKn7324109752
Rond 5, som NS mot par 18, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
93 Ö= -140 24 60% 165 46.0%1086431038762D8 97KKn65Kn53EK94
102 V+1 -140 40 100% 205 51.4%E84Kn94543KDKn2 76532KKn7108643
Rond 6, som ÖV mot par 12, Thomas Ehrstedt - Ingrid Ehrstedt
112 N+2 -170 33 83% 238 54.3%E2D53E83Kn10643 43E1092Kn1074985
124D Ö-3 -500 2 5% 240 50.2%EKD1064Kn7Kn94102 871064E7532K75
Rond 7, som ÖV mot par 16, Lars-Åke Larsmyr - Anders Nordberg
133 S-1 100 13 33% 253 48.8%EKn9862KKn631073 10542K642D9865
142 N+2 -170 0 0% 253 45.4%DKn972EKD3DKn65 E107652Kn8692102
Rond 8, som NS mot par 4, Anders Freij - Håkan Litsegård
154 S+1 650 20 50% 273 45.7%EKD102Kn1074KD96 543EK9873K8Kn7
163NT S-4 -200 2 5% 275 43.1%82K1075Kn105EKKn3 K96D4EK863D62
Rond 9, som ÖV mot par 14, Lars G Svensson - Christian Frisk
172 Ö-2 -100 22 55% 297 43.8%D32D6K1097EKDKn Kn85109873Kn52104
182 S+2 -170 19 48% 316 44.1%D85Kn974Kn82863 2EK6E10975K1054
Rond 10, som ÖV mot par 20, Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö
193NT V+1 630 36 90% 352 46.5%Kn104KKn2E1035432 E96E987K97KD9
203 N-1 100 30 75% 382 47.9%D64D65Kn763432 E871084EK82Kn107
Rond 11, som NS mot par 17, Anders Olsson - Sten Ahlgren
212 S+2 170 16 40% 398 47.5%KKn107KKn432D1065 ED64E7K9Kn7653
223NT N-1 -50 12 30% 410 46.7%D105EK94K76K52 K987Kn763E52E3
Rond 12, som ÖV mot par 10, Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf
232 V= 110 14 35% 424 46.2%D93K9E1074KD64 K1062ED6985232
243NT V+1 430 16 40% 440 46.0%K82E764EKnD985 76KD10K7652EK7