Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » 14/6 scratch 2017-06-14 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

14/6 scratch 2017-06-14

Partävling, 24 bord, 47 par. Antal brickor: 24. Medel: 527.8.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 36, Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl
13 Ö= 110 14.0 32% 14 32.0%E762D4DKn642107 KKnKn72E753EKn42
23 S-1 100 18.0 41% 32 36.5%K98285K7KKn752 E43KDKn7D510943
Rond 2, som ÖV mot par 42, Gunilla Ljung - Göran Nilsson
34 S-1 50 30.0 68% 62 47.0%E9754642K10754 D65D985432EK2
44 Ö+2 680 29.0 66% 91 51.8%10EKn8532D109EK5 D843K9EKKn9842
Rond 3, som ÖV mot par 31, Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand
54 Ö-1 -50 23.0 52% 114 51.8%EK72Kn85KKn83107 DKn83EK7696296
63D Ö-3 -800 0.0 0% 114 43.2%E842E875KKn972 D1093KKn107D3543
Rond 4, som ÖV mot par 37, Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman
73NT N-3 300 38.0 86% 152 49.3%KKn832KDKn210983 109853EDKn74275
84 Ö-1 -50 12.0 27% 164 46.5%9K85EKD84EKn85 Kn64D1062532D109
Rond 5, som ÖV mot par 32, Bodil Mörnstad - Carin Millar
93 S+2 -150 36.0 82% 200 50.4%KKn910943K102EKn8 D876252976542
102 N-1 100 24.0 55% 224 50.9%E1094D1098E4EK6 82E53109529875
Rond 6, som ÖV mot par 38, Anitha Lindgren - Marian Krook
112 S+2 -170 1.0 2% 225 46.5%D106E1085E94E64 E497628752D103
123 Ö-4 -200 7.0 16% 232 43.9%86542ED863264 D1094K10952ED32
Rond 7, som NS mot par 33, Christer Östberg - Jan Walhagen
132 N-1 -100 25.0 57% 257 44.9%EKn1076D10898E42 D8565E106K8763
142 Ö+2 -170 6.0 14% 263 42.7%9298631054EKn93 E8644EK6310842
Rond 8, som NS mot par 39, Sven Grahn - Wiveca Lindström
152NT Ö+1 -150 34.0 77% 297 45.0%D94K108ED751063 K752Kn953104985
163 V-1 100 42.0 95% 339 48.1%D9K986K1085KD8 Kn54D732Kn910972
Rond 9, som ÖV mot par 34, Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf
174 Ö+1 450 19.0 43% 358 47.8%DKn843EK85410ED E9652D7625Kn54
183 V= 140 23.0 52% 381 48.1%7KKn1042KDKn10982 EK9643E867625
Rond 10, som NS mot par 40, Agneta Johansson - Lars Svensson
193NT N= 400 13.0 30% 394 47.1%KD109EKn2Kn95EK5 2D543E43DKn1087
204 S-2 -200 1.0 2% 395 44.9%Kn9764652EKKn26 E1085EKn10878D82
Rond 11, som NS mot par 35, Mona Andersson - Rolf Bergström
212NT S+1 150 37.0 84% 432 46.7%105754K9436432 ED8KD63EKn75EKn
224D N-5 -1100 1.0 2% 433 44.7%KD9727ED64E76 43Kn64985310943
Rond 12, som ÖV mot par 41, Annette Wald Gärdenfors - Lars Becklén
232 S+3 -200 17.0 39% 450 44.4%32632K942E952 K7KnEDKn763DKn43
241 N= -80 6.0 14% 456 43.2%D1032865K83D98 9E1043EKn962763