Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » 14/6 scratch 2017-06-14 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

14/6 scratch 2017-06-14

Partävling, 24 bord, 47 par. Antal brickor: 24. Medel: 527.8.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 19, Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard
13 V+1 -130 12.0 27% 12 27.0%853E1095K89865 D1094K863109KD3
24 S-1 -100 26.0 59% 38 43.0%DKn107542Kn1098D8 6E10963E6432E6
Rond 2, som ÖV mot par 18, Gun Bellander - Ulla Öberg
34 S= -420 5.0 11% 43 32.3%E9754642K10754 D65D985432EK2
44 Ö= 620 10.0 23% 53 30.0%10EKn8532D109EK5 D843K9EKKn9842
Rond 3, som ÖV mot par 17, Ulla-Britt Olsson - Ingrid Ehrstedt
52 Ö-2 -100 13.0 30% 66 30.0%EK72Kn85KKn83107 DKn83EK7696296
62NT S-3 150 32.0 73% 98 37.2%E842E875KKn972 D1093KKn107D3543
Rond 4, som NS mot par 16, Anders Olsson - Sten Ahlgren
74 V+2 -680 4.0 9% 102 33.1%D10964E649K1042 E757K8653EDKn6
83 Ö= -110 8.0 18% 110 31.2%EKD1082EKn77663 753943Kn109K742
Rond 5, som NS mot par 15, Jane Brändemar - Nina Nilsson
93NT S= 400 24.0 55% 134 33.9%E10543EKKnE9653 D876DKn874KD103
102 N-1 -100 20.0 45% 154 35.0%KD76Kn6KKn863D4 Kn53K742D7Kn1032
Rond 6, som NS mot par 14, Johan Dieden - Per Henriks
112 S= 110 20.0 45% 174 35.9%52KKKn106398752 KKn9873DKn43DKKn
121 N= 80 16.0 36% 190 35.9%EK977EKn43K1076 Kn3KKn105D87Kn985
Rond 7, som NS mot par 13, Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm
133 V= -140 15.0 34% 205 35.8%EKn1076D10898E42 D8565E106K8763
144 V-2 100 36.0 82% 241 39.1%9298631054EKn93 E8644EK6310842
Rond 8, som ÖV mot par 24, Bonnie Clementsson - Jan Clementsson
152NT V= 120 5.0 11% 246 37.2%83ED64K2EK742 EKn10672Kn9863DKn
163 V= 140 18.0 41% 264 37.4%E32104ED326543 K10876EKn5764EKn
Rond 9, som NS mot par 23, Hanna Lewandowski - Marek Drukier
174 V+2 -480 12.0 27% 276 36.8%KKnEKD7632K1093 1071093Kn9848762
182 Ö+3 -200 7.0 16% 283 35.7%Kn1085D983Kn7643 D29753E54EKD10
Rond 10, som ÖV mot par 22, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
193NT N+2 -460 4.0 9% 287 34.3%EKn5439K1082964 876K10876D7632
202 N+2 -170 15.0 34% 302 34.2%D2KD1073EKn10753 K3943D9654K94
Rond 11, som NS mot par 21, Jan Öhman - Gunnar Olsson
212NT S= 120 27.0 61% 329 35.5%105754K9436432 ED8KD63EKn75EKn
224 V+1 -650 10.0 23% 339 35.0%KD9727ED64E76 43Kn64985310943
Rond 12, som NS mot par 20, Rutger Persson - Claes Nilsson
233 N+2 200 27.0 61% 366 36.1%EKn1096K9754576 D854ED108108K108
244 N-1 -50 32.0 73% 398 37.6%EKn875KD105Kn1052 K64Kn972D74EK4