Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » 14/6 scratch 2017-06-14 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

14/6 scratch 2017-06-14

Partävling, 24 bord, 47 par. Antal brickor: 24. Medel: 527.8.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Sanna Clementsson - Simon Ekenberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 24, Bonnie Clementsson - Jan Clementsson
13 V= -110 30.0 68% 30 68.0%853E1095K89865 D1094K863109KD3
24D Ö= -510 0.0 0% 30 34.0%DKn107542Kn1098D8 6E10963E6432E6
Rond 2, som NS mot par 23, Hanna Lewandowski - Marek Drukier
34 S-1 -50 14.0 32% 44 33.3%KKn2KD1076Kn10983 1083EKn983EKnD76
43NT V+4 -720 1.0 2% 45 25.5%EK972D107652D3 Kn6564Kn87431076
Rond 3, som NS mot par 22, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
55 N-1 -100 11.0 25% 56 25.4%10954109425KDKn8 6D3ED1074E5432
62 Ö-3 300 42.0 95% 98 37.0%Kn65425Kn9642108 K7ED9863K10ED6
Rond 4, som NS mot par 21, Jan Öhman - Gunnar Olsson
72 N+1 140 42.0 95% 140 45.3%D10964E649K1042 E757K8653EDKn6
83 N-1 -50 21.0 48% 161 45.6%EKD1082EKn77663 753943Kn109K742
Rond 5, som ÖV mot par 20, Rutger Persson - Claes Nilsson
96 S-1 50 40.0 91% 201 50.7%KKn910943K102EKn8 D876252976542
103NT Ö-1 -100 3.0 7% 204 46.3%E1094D1098E4EK6 82E53109529875
Rond 6, som NS mot par 19, Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard
112 S= 110 20.0 45% 224 46.2%52KKKn106398752 KKn9873DKn43DKKn
123NT S+1 630 42.0 95% 266 50.2%EK977EKn43K1076 Kn3KKn105D87Kn985
Rond 7, som ÖV mot par 18, Gun Bellander - Ulla Öberg
131NT S-4 400 39.0 89% 305 53.2%K32EKn3Kn72DKn95 94K9742KD54310
143NT V+1 430 44.0 100% 349 56.6%K10753KD7Kn9876 DKnEKn1052D2KD75
Rond 8, som NS mot par 17, Ulla-Britt Olsson - Ingrid Ehrstedt
151NT Ö+2 -150 34.0 77% 383 57.9%D94K108ED751063 K752Kn953104985
163 V= -140 26.0 59% 409 58.0%D9K986K1085KD8 Kn54D732Kn910972
Rond 9, som NS mot par 16, Anders Olsson - Sten Ahlgren
175 Ö-1 50 41.0 93% 450 60.1%KKnEKD7632K1093 1071093Kn9848762
182 V+1 -140 21.0 48% 471 59.4%Kn1085D983Kn7643 D29753E54EKD10
Rond 10, som NS mot par 15, Jane Brändemar - Nina Nilsson
193NT N= 400 13.0 30% 484 57.8%KD109EKn2Kn95EK5 2D543E43DKn1087
202 S+2 170 29.0 66% 513 58.2%Kn9764652EKKn26 E1085EKn10878D82
Rond 11, som ÖV mot par 14, Johan Dieden - Per Henriks
213 V= 140 38.0 86% 551 59.6%96382D108KD975 KKn742EKn10962108
224 Ö-1 -100 3.0 7% 554 57.2%Kn10EKD8KKn102K82 E8651095327DKn5
Rond 12, som ÖV mot par 13, Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm
234 S+1 -650 3.0 7% 557 55.0%32632K942E952 K7KnEDKn763DKn43
244 N-2 100 27.0 61% 584 55.2%D1032865K83D98 9E1043EKn962763