Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCP Max 54 par TL: Rolf 2017-07-31 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCP Max 54 par TL: Rolf 2017-07-31

Partävling, 12 bord, 24 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Marianne Falck - Berit Kallstenius

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 18, Lars G Svensson - Christian Frisk
12 V= -110 6 27% 6 27.0%KD97853D65654 EKn3Kn968732KDKn
23 N+2 200 18 82% 24 54.5%4EK865K3E9764 KKn96210974Kn7DKn
Rond 2, som ÖV mot par 17, Ulf Ohlsson - Marianne Olsson
33 V+2 200 9 41% 33 50.0%1076E74732KDKn3 EKKn94K8658E102
43 N= -140 16 73% 49 55.8%3K1065KKn753D107 K42321086KKn632
Rond 3, som NS mot par 16, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
53 N+2 150 16 73% 65 59.2%D92EKn85KD9657 E41063E8742K102
63NT S+1 430 6 27% 71 53.8%EK62Kn82K63Kn74 D104ED9ED104D86
Rond 4, som ÖV mot par 15, Bengt Brynell - Sonja Lindblom
74 Ö+2 680 11 50% 82 53.3%K83EKn975EKn986 EKD862K1086422
84 Ö= 420 21 95% 103 58.5%ED74325Kn832E4 KKn898642D94K6
Rond 5, som NS mot par 14, Irma Svensson - Ruth Gustavsson
92 Ö+1 -140 10 45% 113 57.0%E743Kn843D84K9 106KD65296Kn532
104 N-2 -200 2 9% 115 52.2%EK742K108761074 ED106Kn93E2D962
Rond 6, som NS mot par 13, Marianne Wästberg - Irma Romare
112 N= 110 22 100% 137 56.5%K107542EKKn8654 63K9543765EKn2
124 S-2 -200 4 18% 141 53.3%K53E863KDK976 Kn87KKn994EDKn84
Rond 7, som NS mot par 24, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
133 N= 140 12 55% 153 53.5%ED10543E673K98 87632KKn9DKn653
144 Ö-1 50 19 86% 172 55.8%Kn95E10632E10862 E7DKn83Kn94D743
Rond 8, som ÖV mot par 23, Ingegerd Jeppsson - Monica Borg
152 N= -110 15 68% 187 56.6%6438543Kn3KKn102 E1097276K95E54
164 N-3 150 21 95% 208 59.0%109610972E10EK64 Kn7D5KKn97653D9
Rond 9, som ÖV mot par 22, Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis
173 S-1 50 11 50% 219 58.5%Kn10975E6435D104 DKn10EKn32E97532
181NT V-1 -50 2 9% 221 55.7%EE75Kn7654EK102 D1074Kn982D9394
Rond 10, som NS mot par 21, Lena Stålbrink - Ulla Barkeman
192 Ö+1 -140 13 59% 234 55.9%D972E52D854108 86487EKKnKn7643
201NT N= 90 4 18% 238 54.0%53E1072K64K964 DKn87KD6DKn71053
Rond 11, som NS mot par 20, Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg
214 N= 620 18 82% 256 55.3%1092ED8764K764 E6105EKKn965D98
222 S-3 -150 0 0% 256 52.8%ED5D2E976EKn94 KKn869874852D10
Rond 12, som NS mot par 19, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
234 Ö-2 200 16 73% 272 53.7%KKD83932K10753 94297652EKKn5E
243NT V+1 -430 11 50% 283 53.5%K7652973D9276 93K65EKn863Kn43