Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCP Max 54 par TL: Rolf 2017-07-31 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCP Max 54 par TL: Rolf 2017-07-31

Partävling, 12 bord, 24 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Mats Andersson - Ulla Lundström

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 14, Irma Svensson - Ruth Gustavsson
12 N= 110 22 100% 22 100.0%KD97853D65654 EKn3Kn968732KDKn
24 N= 620 20 91% 42 95.5%4EK865K3E9764 KKn96210974Kn7DKn
Rond 2, som ÖV mot par 13, Marianne Wästberg - Irma Romare
34 V= 620 15 68% 57 86.3%1076E74732KDKn3 EKKn94K8658E102
44 N= -620 6 27% 63 71.5%3K1065KKn753D107 K42321086KKn632
Rond 3, som NS mot par 24, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
55 N= 600 20 91% 83 75.4%D92EKn85KD9657 E41063E8742K102
63NT S+2 460 16 73% 99 75.0%EK62Kn82K63Kn74 D104ED9ED104D86
Rond 4, som NS mot par 23, Ingegerd Jeppsson - Monica Borg
74 Ö+2 -680 11 50% 110 71.4%Kn10974D7EDKn953 D654210353K1074
84 Ö= -420 1 5% 111 63.1%1095EKnK6Kn98532 6KD1073E1075D107
Rond 5, som NS mot par 22, Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis
92 Ö+2 -170 7 32% 118 59.7%E743Kn843D84K9 106KD65296Kn532
103D Ö-2 500 18 82% 136 61.9%EK742K108761074 ED106Kn93E2D962
Rond 6, som ÖV mot par 21, Lena Stålbrink - Ulla Barkeman
112 N-2 100 17 77% 153 63.3%EDKn9D87942KD9 8Kn1062ED10310873
123 N= -110 2 9% 155 58.8%ED1096252851053 4D1074EKn1076322
Rond 7, som ÖV mot par 20, Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg
133 N+2 -200 3 14% 158 55.3%Kn9KKn94D8410742 K2D10875E10652E
144 Ö= 420 21 95% 179 58.1%KD10643K7645Kn9 9852E102KD87K5
Rond 8, som NS mot par 19, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
152 N+2 170 17 77% 196 59.4%KD85EKDKn9E728 Kn102D10864D9763
164 V= -130 6 27% 202 57.4%ED854EK4342Kn8 K32Kn86D8107532
Rond 9, som NS mot par 18, Lars G Svensson - Christian Frisk
175 V-3 150 22 100% 224 59.9%6498752K97646 EKD832KD108KKn8
183 V-1 50 20 91% 244 61.6%98510643EDKn863 KKn632KDK108275
Rond 10, som NS mot par 17, Ulf Ohlsson - Marianne Olsson
192 S-1 -50 22 100% 266 63.6%D972E52D854108 86487EKKnKn7643
201 N+1 110 15 68% 281 63.9%53E1072K64K964 DKn87KD6DKn71053
Rond 11, som NS mot par 16, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
214 S= 620 18 82% 299 64.7%1092ED8764K764 E6105EKKn965D98
222 N-2 -100 2 9% 301 62.2%ED5D2E976EKn94 KKn869874852D10
Rond 12, som ÖV mot par 15, Bengt Brynell - Sonja Lindblom
234 S= -620 2 9% 303 59.9%EKn7653ED107682 D108Kn10484DKn964
243NT V= 400 6 27% 309 58.5%EKnDKn1084275K105 D1084EK104ED982