Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCP Max 54 par TL: Rolf 2017-07-31 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCP Max 54 par TL: Rolf 2017-07-31

Partävling, 12 bord, 24 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Marianne Servin - Ulla Öberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 19, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
11 V+1 -110 6 27% 6 27.0%KD97853D65654 EKn3Kn968732KDKn
21 Ö-2 100 4 18% 10 22.5%4EK865K3E9764 KKn96210974Kn7DKn
Rond 2, som ÖV mot par 18, Lars G Svensson - Christian Frisk
32 V+2 170 3 14% 13 19.7%1076E74732KDKn3 EKKn94K8658E102
44 N-1 100 20 91% 33 37.5%3K1065KKn753D107 K42321086KKn632
Rond 3, som ÖV mot par 17, Ulf Ohlsson - Marianne Olsson
54 N= -130 9 41% 42 38.2%KKn1087K94210Kn43 653D7Kn3ED9865
62 S+2 -130 22 100% 64 48.5%Kn98K1043Kn85EK3 75376597210952
Rond 4, som NS mot par 16, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
74 Ö+2 -680 11 50% 75 48.7%Kn10974D7EDKn953 D654210353K1074
84 Ö-2 100 19 86% 94 53.4%1095EKnK6Kn98532 6KD1073E1075D107
Rond 5, som NS mot par 15, Bengt Brynell - Sonja Lindblom
93 Ö+1 -130 13 59% 107 54.0%E743Kn843D84K9 106KD65296Kn532
102 Ö-1 100 10 45% 117 53.1%EK742K108761074 ED106Kn93E2D962
Rond 6, som NS mot par 14, Irma Svensson - Ruth Gustavsson
112 N-1 -50 15 68% 132 54.5%K107542EKKn8654 63K9543765EKn2
124D V-1 100 17 77% 149 56.3%K53E863KDK976 Kn87KKn994EDKn84
Rond 7, som NS mot par 13, Marianne Wästberg - Irma Romare
133 V= -140 4 18% 153 53.4%ED10543E673K98 87632KKn9DKn653
142 Ö+1 -140 11 50% 164 53.1%Kn95E10632E10862 E7DKn83Kn94D743
Rond 8, som ÖV mot par 24, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
153 N+2 -200 0 0% 164 49.6%6438543Kn3KKn102 E1097276K95E54
163 N-1 50 7 32% 171 48.5%109610972E10EK64 Kn7D5KKn97653D9
Rond 9, som NS mot par 23, Ingegerd Jeppsson - Monica Borg
173D S-2 -300 1 5% 172 45.9%6498752K97646 EKD832KD108KKn8
183 Ö-1 50 20 91% 192 48.4%98510643EDKn863 KKn632KDK108275
Rond 10, som ÖV mot par 22, Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis
191NT Ö+2 150 14 64% 206 49.3%E53KDKn103106ED9 KKn109649732K52
201NT Ö-2 -200 2 9% 208 47.2%109429851098ED8 EK6Kn43E532Kn72
Rond 11, som NS mot par 21, Lena Stålbrink - Ulla Barkeman
213 N+1 170 12 55% 220 47.6%1092ED8764K764 E6105EKKn965D98
221NT N+2 150 20 91% 240 49.6%ED5D2E976EKn94 KKn869874852D10
Rond 12, som NS mot par 20, Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg
234 S-1 -100 4 18% 244 48.2%KKD83932K10753 94297652EKKn5E
244 Ö+2 -480 1 5% 245 46.4%K7652973D9276 93K65EKn863Kn43