Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCP Max 54 par TL: Rolf 2017-07-31 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCP Max 54 par TL: Rolf 2017-07-31

Partävling, 12 bord, 24 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 11, Birgitta Forsström - Yngve Jarl
11NT Ö= 90 9 41% 9 41.0%865E107EKKn9832 1042KD421094E107
24 Ö-1 -50 21 95% 30 68.0%ED83KnE1065K1032 1075D32D984285
Rond 2, som ÖV mot par 6, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
34 V+1 650 21 95% 51 77.0%1076E74732KDKn3 EKKn94K8658E102
43 N-1 100 20 91% 71 80.5%3K1065KKn753D107 K42321086KKn632
Rond 3, som ÖV mot par 12, Christina Kronlund - Thomas Ålander
54 N= -130 9 41% 80 72.6%KKn1087K94210Kn43 653D7Kn3ED9865
63NT S+1 -430 16 73% 96 72.7%Kn98K1043Kn85EK3 75376597210952
Rond 4, som ÖV mot par 1, Ing-Britt Jurén - Anne-Catherine Svenning
76 V= 1430 22 100% 118 76.6%K83EKn975EKn986 EKD862K1086422
82 Ö+2 170 17 77% 135 76.6%ED74325Kn832E4 KKn898642D94K6
Rond 5, som ÖV mot par 7, Mats Andersson - Ulla Lundström
92 Ö+2 170 15 68% 150 75.7%KDE107EKKn1072108 Kn9852953ED764
103D Ö-2 -500 4 18% 154 69.9%Kn875328DEKn853 K94D1065Kn9543K
Rond 6, som NS mot par 2, Gun Bellander - Kjell Åke Nilsson
112 N-3 -150 0 0% 154 63.5%K107542EKKn8654 63K9543765EKn2
124 S-3 -300 0 0% 154 58.2%K53E863KDK976 Kn87KKn994EDKn84
Rond 7, som NS mot par 8, Stig Unoson - Björn Klefbohm
134 N-1 -100 6 27% 160 55.8%ED10543E673K98 87632KKn9DKn653
143 Ö+1 -170 5 23% 165 53.5%Kn95E10632E10862 E7DKn83Kn94D743
Rond 8, som ÖV mot par 3, Yvonne Tolf - Jeanette Svensson
152 N= -110 15 68% 180 54.5%6438543Kn3KKn102 E1097276K95E54
163 N-2 100 11 50% 191 54.2%109610972E10EK64 Kn7D5KKn97653D9
Rond 9, som NS mot par 9, Marianne Falck - Berit Kallstenius
173 S-1 -50 11 50% 202 53.9%6498752K97646 EKD832KD108KKn8
181NT V-1 50 20 91% 222 56.0%98510643EDKn863 KKn632KDK108275
Rond 10, som NS mot par 4, Marianne Servin - Ulla Öberg
191NT Ö+2 -150 8 36% 230 54.9%D972E52D854108 86487EKKnKn7643
201NT Ö-2 200 20 91% 250 56.8%53E1072K64K964 DKn87KD6DKn71053
Rond 11, som ÖV mot par 10, Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson
214 N-1 100 18 82% 268 58.0%Kn8Kn32D43EKn1052 KD7543K9108723
222 V= 90 18 82% 286 59.0%9EKn65Kn4K87653 107432K103KD1032
Rond 12, som ÖV mot par 5, Willy Landgren - Bibi Jönsson
233 Ö-1 -100 14 64% 300 59.3%EKn7653ED107682 D108Kn10484DKn964
243 Ö+3 230 4 18% 304 57.5%EKnDKn1084275K105 D1084EK104ED982