Kommande tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
Rapporterade tävlingar
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCP Max 54 par TL: Rolf 2017-07-31 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCP Max 54 par TL: Rolf 2017-07-31

Partävling, 12 bord, 24 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Lena Stålbrink - Ulla Barkeman

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 5, Willy Landgren - Bibi Jönsson
11NT S-1 50 5 23% 5 23.0%865E107EKKn9832 1042KD421094E107
23 N= -140 11 50% 16 36.5%ED83KnE1065K1032 1075D32D984285
Rond 2, som ÖV mot par 11, Birgitta Forsström - Yngve Jarl
33 V+1 170 3 14% 19 29.0%1076E74732KDKn3 EKKn94K8658E102
44 N= -620 6 27% 25 28.5%3K1065KKn753D107 K42321086KKn632
Rond 3, som ÖV mot par 6, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
53 N= -110 14 64% 39 35.6%KKn1087K94210Kn43 653D7Kn3ED9865
63NT S+2 -460 6 27% 45 34.2%Kn98K1043Kn85EK3 75376597210952
Rond 4, som ÖV mot par 12, Christina Kronlund - Thomas Ålander
74 Ö+2 680 11 50% 56 36.4%K83EKn975EKn986 EKD862K1086422
83 N+1 -130 0 0% 56 31.9%ED74325Kn832E4 KKn898642D94K6
Rond 5, som ÖV mot par 1, Ing-Britt Jurén - Anne-Catherine Svenning
95 Ö+1 620 21 95% 77 38.9%KDE107EKKn1072108 Kn9852953ED764
101NT N+2 -150 8 36% 85 38.6%Kn875328DEKn853 K94D1065Kn9543K
Rond 6, som NS mot par 7, Mats Andersson - Ulla Lundström
112 N-2 -100 5 23% 90 37.2%K107542EKKn8654 63K9543765EKn2
123 N= 110 20 91% 110 41.7%K53E863KDK976 Kn87KKn994EDKn84
Rond 7, som ÖV mot par 2, Gun Bellander - Kjell Åke Nilsson
132 N= -110 14 64% 124 43.4%Kn9KKn94D8410742 K2D10875E10652E
144 Ö-1 -50 3 14% 127 41.3%KD10643K7645Kn9 9852E102KD87K5
Rond 8, som NS mot par 8, Stig Unoson - Björn Klefbohm
151 V= -80 4 18% 131 39.7%KD85EKDKn9E728 Kn102D10864D9763
163 N= 140 22 100% 153 43.5%ED854EK4342Kn8 K32Kn86D8107532
Rond 9, som NS mot par 3, Yvonne Tolf - Jeanette Svensson
172 S-1 -50 11 50% 164 43.9%6498752K97646 EKD832KD108KKn8
182 Ö+2 -130 11 50% 175 44.2%98510643EDKn863 KKn632KDK108275
Rond 10, som ÖV mot par 9, Marianne Falck - Berit Kallstenius
192 Ö+1 140 9 41% 184 44.1%E53KDKn103106ED9 KKn109649732K52
201NT N= -90 18 82% 202 46.0%109429851098ED8 EK6Kn43E532Kn72
Rond 11, som ÖV mot par 4, Marianne Servin - Ulla Öberg
213 N+1 -170 10 45% 212 45.9%Kn8Kn32D43EKn1052 KD7543K9108723
221NT N+2 -150 2 9% 214 44.2%9EKn65Kn4K87653 107432K103KD1032
Rond 12, som ÖV mot par 10, Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson
234 S= -620 2 9% 216 42.7%EKn7653ED107682 D108Kn10484DKn964
243NT V+2 460 18 82% 234 44.3%EKnDKn1084275K105 D1084EK104ED982