Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCP Max 54 par TL: Rolf 2017-07-31 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCP Max 54 par TL: Rolf 2017-07-31

Partävling, 12 bord, 24 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Gun Bellander - Kjell Åke Nilsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 15, Bengt Brynell - Sonja Lindblom
13 V-1 -50 2 9% 2 9.0%865E107EKKn9832 1042KD421094E107
24 Ö-1 -50 21 95% 23 52.0%ED83KnE1065K1032 1075D32D984285
Rond 2, som NS mot par 14, Irma Svensson - Ruth Gustavsson
34 V= -620 7 32% 30 45.3%D85Kn1093ED10765 32D2KKn9654984
43NT N+2 660 22 100% 52 59.0%D1086DKn4E42E54 EKn975E987D998
Rond 3, som NS mot par 13, Marianne Wästberg - Irma Romare
55 N= 600 20 91% 72 65.4%D92EKn85KD9657 E41063E8742K102
63NT S+2 460 16 73% 88 66.7%EK62Kn82K63Kn74 D104ED9ED104D86
Rond 4, som NS mot par 24, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
74 Ö+2 -680 11 50% 99 64.3%Kn10974D7EDKn953 D654210353K1074
84D Ö-1 100 19 86% 118 67.0%1095EKnK6Kn98532 6KD1073E1075D107
Rond 5, som NS mot par 23, Ingegerd Jeppsson - Monica Borg
93 S-2 -100 18 82% 136 68.7%E743Kn843D84K9 106KD65296Kn532
102 Ö= -110 4 18% 140 63.6%EK742K108761074 ED106Kn93E2D962
Rond 6, som ÖV mot par 22, Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis
112 N-3 150 22 100% 162 66.9%EDKn9D87942KD9 8Kn1062ED10310873
124 S-3 300 22 100% 184 69.7%ED1096252851053 4D1074EKn1076322
Rond 7, som NS mot par 21, Lena Stålbrink - Ulla Barkeman
132 N= 110 8 36% 192 67.1%ED10543E673K98 87632KKn9DKn653
144 Ö-1 50 19 86% 211 68.4%Kn95E10632E10862 E7DKn83Kn94D743
Rond 8, som ÖV mot par 20, Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg
152 V-3 -150 11 50% 222 67.2%6438543Kn3KKn102 E1097276K95E54
163 V+1 130 16 73% 238 67.6%109610972E10EK64 Kn7D5KKn97653D9
Rond 9, som NS mot par 19, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
173D S-1 -100 5 23% 243 64.9%6498752K97646 EKD832KD108KKn8
182 S-1 -100 14 64% 257 64.9%98510643EDKn863 KKn632KDK108275
Rond 10, som NS mot par 18, Lars G Svensson - Christian Frisk
193 Ö+1 -170 2 9% 259 61.9%D972E52D854108 86487EKKnKn7643
201NT V-1 100 9 41% 268 60.9%53E1072K64K964 DKn87KD6DKn71053
Rond 11, som NS mot par 17, Ulf Ohlsson - Marianne Olsson
214 N-1 -100 4 18% 272 58.9%1092ED8764K764 E6105EKKn965D98
222D Ö-1 200 22 100% 294 60.7%ED5D2E976EKn94 KKn869874852D10
Rond 12, som ÖV mot par 16, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
233 Ö= 140 22 100% 316 62.4%EKn7653ED107682 D108Kn10484DKn964
244 Ö+1 450 15 68% 331 62.7%EKnDKn1084275K105 D1084EK104ED982