Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCP Max 54 par TL: Rolf 2017-07-31 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCP Max 54 par TL: Rolf 2017-07-31

Partävling, 12 bord, 24 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Lars G Svensson - Christian Frisk

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 9, Marianne Falck - Berit Kallstenius
12 V= 110 16 73% 16 73.0%865E107EKKn9832 1042KD421094E107
23 N+2 -200 4 18% 20 45.5%ED83KnE1065K1032 1075D32D984285
Rond 2, som NS mot par 4, Marianne Servin - Ulla Öberg
32 V+2 -170 19 86% 39 59.0%D85Kn1093ED10765 32D2KKn9654984
44 N-1 -100 2 9% 41 46.5%D1086DKn4E42E54 EKn975E987D998
Rond 3, som NS mot par 10, Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson
55 N-2 -200 1 5% 42 38.2%D92EKn85KD9657 E41063E8742K102
63NT S+2 460 16 73% 58 44.0%EK62Kn82K63Kn74 D104ED9ED104D86
Rond 4, som NS mot par 5, Willy Landgren - Bibi Jönsson
74 Ö+2 -680 11 50% 69 44.9%Kn10974D7EDKn953 D654210353K1074
84 Ö-1 50 15 68% 84 47.8%1095EKnK6Kn98532 6KD1073E1075D107
Rond 5, som ÖV mot par 11, Birgitta Forsström - Yngve Jarl
93NT V= 600 18 82% 102 51.6%KDE107EKKn1072108 Kn9852953ED764
103NT N-3 300 22 100% 124 56.4%Kn875328DEKn853 K94D1065Kn9543K
Rond 6, som ÖV mot par 6, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
111NT V+1 120 20 91% 144 59.5%EDKn9D87942KD9 8Kn1062ED10310873
123NT N= -600 0 0% 144 54.6%ED1096252851053 4D1074EKn1076322
Rond 7, som NS mot par 12, Christina Kronlund - Thomas Ålander
134 N= 620 22 100% 166 58.1%ED10543E673K98 87632KKn9DKn653
141 Ö+1 -110 14 64% 180 58.5%Kn95E10632E10862 E7DKn83Kn94D743
Rond 8, som ÖV mot par 1, Ing-Britt Jurén - Anne-Catherine Svenning
152 N+2 -170 5 23% 185 56.1%6438543Kn3KKn102 E1097276K95E54
162 N= -110 3 14% 188 53.5%109610972E10EK64 Kn7D5KKn97653D9
Rond 9, som ÖV mot par 7, Mats Andersson - Ulla Lundström
175 V-3 -150 0 0% 188 50.4%Kn10975E6435D104 DKn10EKn32E97532
183 V-1 -50 2 9% 190 48.1%EE75Kn7654EK102 D1074Kn982D9394
Rond 10, som ÖV mot par 2, Gun Bellander - Kjell Åke Nilsson
193 Ö+1 170 20 91% 210 50.3%E53KDKn103106ED9 KKn109649732K52
201NT V-1 -100 13 59% 223 50.8%109429851098ED8 EK6Kn43E532Kn72
Rond 11, som ÖV mot par 8, Stig Unoson - Björn Klefbohm
214 S= -620 4 18% 227 49.2%Kn8Kn32D43EKn1052 KD7543K9108723
221NT N+1 -120 8 36% 235 48.6%9EKn65Kn4K87653 107432K103KD1032
Rond 12, som ÖV mot par 3, Yvonne Tolf - Jeanette Svensson
234 S= -620 2 9% 237 46.9%EKn7653ED107682 D108Kn10484DKn964
244 Ö+1 450 15 68% 252 47.8%EKnDKn1084275K105 D1084EK104ED982