Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Gun 2017-07-24 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Gun 2017-07-24

Partävling, 15 bord, 30 par. Antal brickor: 24. Medel: 336.0.

Privatprotokoll för Bodil Wikström - Niusia Lichtman

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 7, Mats Andersson - Ulla Lundström
14 Ö= -420 0 0% 0 0.0%K10410743K1083104 Kn8EKn6Kn976Kn963
24 V-3 150 23 82% 23 41.0%Kn1076Kn69872E107 ED85K1075DKD98
Rond 2, som NS mot par 8, Birgitta Forsström - Yngve Jarl
34 V+2 -680 3 11% 26 31.0%Kn549Kn10983K1085 762E7537654Kn7
44 S-1 -100 10 36% 36 32.2%D4KD962KD6532 Kn10732EKn8E63107
Rond 3, som ÖV mot par 9, Ulla Borgström - Monica Wester
52NT N-1 100 15 54% 51 36.6%E92K96Kn5D10984 Kn84352E1076EK6
63 V= 110 10 36% 61 36.5%E97549K865K109 2EKKn83DKn43265
Rond 4, som ÖV mot par 10, Ingegerd Jeppsson - Monica Borg
71 N= -80 6 21% 67 34.3%D10974EKn102KD53 69843EKn10642D9
83 Ö-1 -50 16 57% 83 37.1%ED865EDKn63727 485KD86EKn9863
Rond 5, som NS mot par 11, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
92 Ö+3 -150 8 29% 91 36.2%97632Kn65D96KD D4D1072EKn108393
104 V-2 200 25 89% 116 41.5%E1076105D653ED8 8KKn610872K10942
Rond 6, som NS mot par 12, Ulf Ohlsson - Marianne Olsson
112NT Ö+1 -150 12 43% 128 41.6%K10653Kn852D924 Kn94KE85D107632
122 S+1 140 20 71% 148 44.1%D9E68764E9862 E108642D98KKnKn7
Rond 7, som ÖV mot par 1, Bengt Brynell - Sonja Lindblom
132NT V+1 150 22 79% 170 46.8%EDKn32KKn1086753 10D96EKKn42Kn1096
142 V+1 140 23 82% 193 49.3%732EKn965E6543 K94KD654K8432
Rond 8, som ÖV mot par 2, Stig Unoson - Björn Klefbohm
154 Ö+1 450 13 46% 206 49.1%E87EK105ED5252 KDKn10D642Kn8Kn98
163NT V+1 630 18 64% 224 50.0%K94KD9432KD84 ED102ED752Kn732
Rond 9, som NS mot par 3, Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm
172 S+2 170 22 79% 246 51.7%K108K1042K87D103 D974DKn753E2K6
182 V+1 -140 0 0% 246 48.8%K108E8643K2D42 Kn6KKn97ED74985
Rond 10, som NS mot par 4, Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson
195 Ö= -600 2 7% 248 46.6%Kn97610832Kn5Kn64 EK104DKn9647K52
204 V= -620 10 36% 258 46.1%E7Kn6KD1065K952 1062K9873942Kn6
Rond 11, som ÖV mot par 5, Anita Olofsson - Mona Berge
212 Ö-1 -50 11 39% 269 45.8%D974KKn8737524 1085102EKn93EK109
224 S+1 -450 19 68% 288 46.8%10965Kn7E976252 D873542D83K98
Rond 12, som ÖV mot par 6, Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis
232 S+2 -170 4 14% 292 45.3%86532EKnD84KD6 E109108539310542
242NT Ö= 120 14 50% 306 45.5%D872EDKn757D65 94K4EKD429742