Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Rolf 2017-07-17 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Rolf 2017-07-17

Partävling, 14 bord, 28 par. Antal brickor: 24. Medel: 312.0.

Privatprotokoll för Mats Andersson - Ulla Lundström

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 7, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
15 S-2 -100 26 100% 26 100.0%KKn975988K10982 102D10629ED6543
24 V= -420 6 23% 32 61.5%82102EKDKn941087 94D96487ED653
Rond 2, som ÖV mot par 4, Claudia Sjöberg - Christer Ekberg
32 S+2 -170 9 35% 41 52.7%K104397584EKn94 EKn95Kn42E109287
42 Ö-2 -200 12 46% 53 51.0%98642K9D986KKn DKn3E4KKn598763
Rond 3, som ÖV mot par 11, Barbro Melander - Anders Nordberg
52 Ö+3 150 14 54% 67 51.6%KKn7K4DKn1086264 D63E765E93E72
64 V+3 710 21 81% 88 56.5%E54ED873K76D9 KD9872K2953E2
Rond 4, som NS mot par 1, Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis
75NT S= 660 17 65% 105 57.7%D4394Kn43EKD107 K10EKKn10KD98Kn53
84D V-1 100 7 27% 112 53.9%8763107EKnED1076 2KDKn8543K953K
Rond 5, som NS mot par 14, Marianne Wästberg - Irma Romare
93NT N+1 430 24 92% 136 58.1%EK96EK109E7653 432Kn95KD65DKn4
102NT V+1 -150 12 46% 148 56.9%8Kn98K9742D984 D9542E62105K65
Rond 6, som ÖV mot par 5, Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson
114 V-4 -200 23 88% 171 59.7%87103Kn7654Kn754 KD1043K8KD103K2
124 N= -620 1 4% 172 55.1%8E105K98432Kn65 Kn6D762D106ED107
Rond 7, som ÖV mot par 10, Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg
132 V+1 140 22 85% 194 57.4%EKn3108K86D10983 K8742DKn4DKn1046
143NT Ö-2 -100 4 15% 198 54.4%E9710874K9KD109 862D92EDKn10452
Rond 8, som ÖV mot par 9, Monica Borg - Ingegerd Jeppsson
151NT Ö+3 180 23 88% 221 56.6%ED3K628542653 98EKn105EDDKn1094
163NT N= -400 6 23% 227 54.5%EKn75376387282 98D82K3DKn10643
Rond 9, som NS mot par 2, Stig Unoson - Björn Klefbohm
174 N-1 -50 6 23% 233 52.6%1095EDKn96510E97 KKn6K10263Kn10643
184 V-3 150 10 38% 243 51.8%ED10942D947Kn109 Kn8KKn1085Kn8642E
Rond 10, som NS mot par 8, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
192 N+1 140 22 85% 265 53.6%EKn10697K642Kn72 D854ED4D10E853
201NT S= 90 19 73% 284 54.5%EK52Kn9652Kn2E5 D10E7D654108762
Rond 11, som NS mot par 3, Marianne Servin - Ulla Öberg
212 Ö= -110 0 0% 284 52.0%92DKn32EK610943 KKn6E109865D103K
222 S+2 170 18 69% 302 52.7%DKn2EKn72K43Kn93 1076D8543DKD72
Rond 12, som ÖV mot par 13, Yvonne Tolf - Anne-Catherine Svenning
234 V= 620 18 69% 320 53.4%Kn54K2ED976EKKn 83ED108763105102
242 V-1 -50 20 77% 340 54.4%D9832651086986 EKn10732EK5DKn42