Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 480.0.

Privatprotokoll för Adam Wasserstrom - Karin Eresund

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 34, Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson
11 N+1 -110 2 5% 2 5.0%EK98Kn864K1076D 393DKn98532E103
22 V+2 130 17 43% 19 24.0%E5E532643E983 8Kn64ED107KKn1062
Rond 2, som ÖV mot par 40, Björn Karlsson - Ann Bomark
35D Ö-2 -500 2 5% 21 17.7%E7E97EDKn108652 Kn1042105323Kn1072
41NT Ö= 90 10 25% 31 19.5%E981086D742E84 K7432EK73Kn3D9
Rond 3, som ÖV mot par 35, Mona Andersson - Bengt Brynell
52 N+1 -140 4 10% 35 17.6%84K9874K95D96 EKn7E58643K1053
63 S+1 -170 14 35% 49 20.5%D72K76EKn5DKn98 K9810887365432
Rond 4, som ÖV mot par 49, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
76 V-1 -100 5 13% 54 19.4%ED8DKn65275EK6 10763K1098EKDKn3
84 N+1 -450 7 18% 61 19.2%52D109762EDKn73 1097986435K1086
Rond 5, som NS mot par 47, Agneta Johansson - Helena Cewers
94 Ö-2 200 31 78% 92 25.8%5Kn652EKn643D86 EKn96K987310873
103NT S-4 -400 2 5% 94 23.7%6EK10EK1095E932 D9D87Kn73Kn7654
Rond 6, som NS mot par 36, Jane Brändemar - Nina Nilsson
114 Ö= -420 24 60% 118 27.0%EK864253Kn75E5 Kn54D10843K10964
123NT V+3 -490 8 20% 126 26.4%Kn92E1036387532 75984KD10954Kn4
Rond 7, som NS mot par 31, Ingrid Wallin - Hans Dorthé
133NT N-1 -100 5 13% 131 25.4%KnEKn102ED76EKn96 E952974KKn10287
142 S-1 -50 19 48% 150 27.0%ED9109527E10653 10632EKKD865Kn7
Rond 8, som ÖV mot par 37, Margaretha Olsson - Göran Ekelund
154 N+3 -710 2 5% 152 25.5%108765Kn2D76573 KD106K10984K954
164 S-4 200 29 73% 181 28.5%87Kn963EK64D87 ED654382E10932
Rond 9, som NS mot par 32, Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg
173 Ö+1 -170 7 18% 188 27.9%Kn7D953E987Kn108 D94K72Kn53KD73
183NT Ö+2 -460 20 50% 208 29.1%952107631086383 D843DKn84D4K106
Rond 10, som ÖV mot par 38, Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf
193NT V-2 -200 0 0% 208 27.6%DKn3Kn4DKn948642 E69853E65EKKn3
202 V-1 -100 7 18% 215 27.1%Kn53E1087543Kn52 E109965EKKn1092K
Rond 11, som NS mot par 33, Karin Andrée - Agneta Dunemark
214 Ö+1 -450 20 50% 235 28.2%E2E8510963Kn873 97Kn96KD5109654
224 Ö-1 100 2 5% 237 27.1%KD1065K6329543 E1064EK87439K7
Rond 12, som ÖV mot par 39, Bodil Mörnstad - Carin Millar
233 N-1 100 31 78% 268 29.3%97697683Kn9752 ED85E104EKD1064
241 N+3 -130 17 43% 285 29.9%64EKKnKn92D6432 D8732D10487KKn10