Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 480.0.

Privatprotokoll för Agneta Johansson - Helena Cewers

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 39, Bodil Mörnstad - Carin Millar
15 V-1 -50 6 15% 6 15.0%EK98Kn864K1076D 393DKn98532E103
22 N-1 100 10 25% 16 20.0%E5E532643E983 8Kn64ED107KKn1062
Rond 2, som ÖV mot par 34, Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson
34 Ö-1 -100 22 55% 38 31.7%E7E97EDKn108652 Kn1042105323Kn1072
42 V= 110 14 35% 52 32.5%E981086D742E84 K7432EK73Kn3D9
Rond 3, som ÖV mot par 40, Björn Karlsson - Ann Bomark
52 N+1 -140 4 10% 56 28.0%84K9874K95D96 EKn7E58643K1053
64 S= -420 1 3% 57 23.8%D72K76EKn5DKn98 K9810887365432
Rond 4, som NS mot par 35, Mona Andersson - Bengt Brynell
74 V+1 -650 16 40% 73 26.1%KKn94273864294 5E4DKn1093108752
84 N= 420 20 50% 93 29.1%EK832KD10Kn8442 DKn654EKn7EK395
Rond 5, som ÖV mot par 48, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
94 Ö-2 -200 9 23% 102 28.4%87432E9752Kn95 KD10D104KDEK1042
103NT S-4 400 38 95% 140 35.1%EKn596432D84K8 K1087432Kn562D10
Rond 6, som NS mot par 46, Karen Nielsen - Thomas Davy
114D N-3 -500 0 0% 140 31.9%EK864253Kn75E5 Kn54D10843K10964
124 Ö+1 -450 32 80% 172 35.9%Kn92E1036387532 75984KD10954Kn4
Rond 7, som ÖV mot par 36, Jane Brändemar - Nina Nilsson
133NT S+1 -630 4 10% 176 33.9%KD104D5983K1032 8763K86354D54
142 S= -110 9 23% 185 33.1%K858631032KD42 Kn74DKn74EKn9498
Rond 8, som NS mot par 31, Ingrid Wallin - Hans Dorthé
154 N+1 650 12 30% 197 32.9%432D9875EKn2D6 EKn9EK433EKn1082
163 V= -140 14 35% 211 33.1%2ED10754109852K KKn109KDKn73Kn654
Rond 9, som ÖV mot par 37, Margaretha Olsson - Göran Ekelund
172 Ö= 110 13 33% 224 33.1%EK10853EKn104694 6286KD1042E652
183NT Ö+2 460 20 50% 244 34.0%Kn106EK9275ED92 EK75EKKn92Kn754
Rond 10, som NS mot par 32, Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg
192 N= 110 35 88% 279 36.8%109852D1062K7107 K74EK710832D95
202 V= -90 21 53% 300 37.6%82Kn42D76E10843 KD764KD38D976
Rond 11, som ÖV mot par 38, Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf
214 V+2 480 36 90% 336 40.1%DKn10861032E8742 K543KD74KnEKD2
224 S= -420 24 60% 360 41.0%7532Kn92EKn54EKn DKn98D1087D10862
Rond 12, som ÖV mot par 33, Karin Andrée - Agneta Dunemark
234 N= -620 2 5% 362 39.5%97697683Kn9752 ED85E104EKD1064
241NTD S+2 -380 0 0% 362 37.8%64EKKnKn92D6432 D8732D10487KKn10