Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 480.0.

Privatprotokoll för Christer Ekberg - Claudia Sjöberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 37, Margaretha Olsson - Göran Ekelund
15 V-1 -50 6 15% 6 15.0%EK98Kn864K1076D 393DKn98532E103
23NT Ö-1 -50 5 13% 11 14.0%E5E532643E983 8Kn64ED107KKn1062
Rond 2, som ÖV mot par 32, Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg
35D Ö-2 -500 2 5% 13 11.0%E7E97EDKn108652 Kn1042105323Kn1072
43 V= 140 28 70% 41 25.8%E981086D742E84 K7432EK73Kn3D9
Rond 3, som NS mot par 38, Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf
52 N= 110 24 60% 65 32.6%K9653Kn2E7EKn82 D102D1063DKn10274
63 S= 140 11 28% 76 31.8%Kn1064Kn42964K107 E53ED953KD102E
Rond 4, som ÖV mot par 33, Karin Andrée - Agneta Dunemark
74 Ö+1 650 24 60% 100 35.9%ED8DKn65275EK6 10763K1098EKDKn3
84 N+1 -450 7 18% 107 33.6%52D109762EDKn73 1097986435K1086
Rond 5, som NS mot par 39, Bodil Mörnstad - Carin Millar
93D S-2 -300 4 10% 111 31.0%5Kn652EKn643D86 EKn96K987310873
103D V-1 200 35 88% 146 36.7%6EK10EK1095E932 D9D87Kn73Kn7654
Rond 6, som ÖV mot par 34, Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson
114 Ö+2 480 33 83% 179 40.9%3EKKn10976K96Kn3 D1097D82E2D872
124 Ö+1 450 8 20% 187 39.2%E10864Kn582EKD9 KD3KD762EKn7106
Rond 7, som NS mot par 40, Björn Karlsson - Ann Bomark
133NT N+1 630 36 90% 223 43.1%KnEKn102ED76EKn96 E952974KKn10287
141NT N+1 120 36 90% 259 46.4%ED9109527E10653 10632EKKD865Kn7
Rond 8, som ÖV mot par 35, Mona Andersson - Bengt Brynell
153 N+3 -230 33 83% 292 48.9%108765Kn2D76573 KD106K10984K954
164NTD S-4 800 40 100% 332 52.1%87Kn963EK64D87 ED654382E10932
Rond 9, som ÖV mot par 44, Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö
172 Ö+1 140 23 58% 355 52.4%EK10853EKn104694 6286KD1042E652
183NT V+3 490 35 88% 390 54.4%Kn106EK9275ED92 EK75EKKn92Kn754
Rond 10, som NS mot par 42, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
191NT S-2 -100 22 55% 412 54.4%109852D1062K7107 K74EK710832D95
203 V-1 100 33 83% 445 55.9%82Kn42D76E10843 KD764KD38D976
Rond 11, som ÖV mot par 36, Jane Brändemar - Nina Nilsson
214 Ö+2 480 36 90% 481 57.5%DKn10861032E8742 K543KD74KnEKD2
224 S= -420 24 60% 505 57.6%7532Kn92EKn54EKn DKn98D1087D10862
Rond 12, som NS mot par 31, Ingrid Wallin - Hans Dorthé
232NT V= -120 4 10% 509 55.5%KKn10854KDKnKKn23 32E10432D97658
241NT S+2 150 32 80% 541 56.5%E1058653EK653E KKn9972D1049875