Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 480.0.

Privatprotokoll för Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 45, Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson
13 V+1 -130 25 63% 25 63.0%D654KD5EKKn987 Kn1072E107246542
2Pass 32 80% 57 71.5%D109432108K52D4 KKn76KD97Kn9875
Rond 2, som NS mot par 44, Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö
34 Ö-1 100 18 45% 75 62.7%D985D84748643 K63KKn6K9EKD95
43 V= -140 12 30% 87 54.5%D105Kn95E6K10653 Kn6D42K10985Kn72
Rond 3, som ÖV mot par 43, Christer Ekberg - Claudia Sjöberg
52 N= -110 16 40% 103 51.6%84K9874K95D96 EKn7E58643K1053
63 S= -140 29 73% 132 55.2%D72K76EKn5DKn98 K9810887365432
Rond 4, som ÖV mot par 42, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
77NT Ö-2 -200 0 0% 132 47.3%ED8DKn65275EK6 10763K1098EKDKn3
84 N+1 -450 7 18% 139 43.6%52D109762EDKn73 1097986435K1086
Rond 5, som ÖV mot par 41, Monica Gilhorn - Mona Berge
93NT V+1 630 40 100% 179 49.9%87432E9752Kn95 KD10D104KDEK1042
103 N+1 -130 16 40% 195 48.9%EKn596432D84K8 K1087432Kn562D10
Rond 6, som NS mot par 52, Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm
114 Ö+2 -480 7 18% 202 46.1%EK864253Kn75E5 Kn54D10843K10964
123NT V+2 -460 24 60% 226 47.2%Kn92E1036387532 75984KD10954Kn4
Rond 7, som NS mot par 51, Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand
133NT N= 600 28 70% 254 49.0%KnEKn102ED76EKn96 E952974KKn10287
143NT N-1 -50 19 48% 273 48.9%ED9109527E10653 10632EKKD865Kn7
Rond 8, som ÖV mot par 50, Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg
154 N+2 -680 15 38% 288 48.2%108765Kn2D76573 KD106K10984K954
162 V= 110 24 60% 312 48.9%87Kn963EK64D87 ED654382E10932
Rond 9, som NS mot par 49, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
174 Ö= -420 1 3% 313 46.2%Kn7D953E987Kn108 D94K72Kn53KD73
183NT Ö+3 -490 5 13% 318 44.4%952107631086383 D843DKn84D4K106
Rond 10, som NS mot par 48, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
193NT V-2 200 40 100% 358 47.3%109852D1062K7107 K74EK710832D95
202 V-1 100 33 83% 391 49.1%82Kn42D76E10843 KD764KD38D976
Rond 11, som NS mot par 47, Agneta Johansson - Helena Cewers
214 V+2 -480 4 10% 395 47.2%E2E8510963Kn873 97Kn96KD5109654
224 S= 420 16 40% 411 46.9%KD1065K6329543 E1064EK87439K7
Rond 12, som NS mot par 46, Karen Nielsen - Thomas Davy
234 N= 620 38 95% 449 49.0%KKn10854KDKnKKn23 32E10432D97658
242 N+2 130 23 58% 472 49.4%E1058653EK653E KKn9972D1049875