Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 480.0.

Privatprotokoll för Karin Andrée - Agneta Dunemark

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 46, Karen Nielsen - Thomas Davy
15D N-2 -300 8 20% 8 20.0%D654KD5EKKn987 Kn1072E107246542
23 N-2 -200 10 25% 18 22.5%D109432108K52D4 KKn76KD97Kn9875
Rond 2, som ÖV mot par 45, Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson
33 Ö= 110 32 80% 50 41.7%E7E97EDKn108652 Kn1042105323Kn1072
43 V= 140 28 70% 78 48.8%E981086D742E84 K7432EK73Kn3D9
Rond 3, som NS mot par 44, Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö
52 N= 110 24 60% 102 51.0%K9653Kn2E7EKn82 D102D1063DKn10274
61 S+3 170 26 65% 128 53.3%Kn1064Kn42964K107 E53ED953KD102E
Rond 4, som NS mot par 43, Christer Ekberg - Claudia Sjöberg
74 Ö+1 -650 16 40% 144 51.4%KKn94273864294 5E4DKn1093108752
84 N+1 450 33 83% 177 55.4%EK832KD10Kn8442 DKn654EKn7EK395
Rond 5, som NS mot par 42, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
94 Ö-3 300 38 95% 215 59.8%5Kn652EKn643D86 EKn96K987310873
105 S-1 -100 8 20% 223 55.8%6EK10EK1095E932 D9D87Kn73Kn7654
Rond 6, som NS mot par 41, Monica Gilhorn - Mona Berge
115 Ö= -450 17 43% 240 54.6%EK864253Kn75E5 Kn54D10843K10964
123NT Ö+2 -460 24 60% 264 55.1%Kn92E1036387532 75984KD10954Kn4
Rond 7, som NS mot par 52, Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm
132NT N+2 180 21 53% 285 54.9%KnEKn102ED76EKn96 E952974KKn10287
141NT N+1 120 36 90% 321 57.4%ED9109527E10653 10632EKKD865Kn7
Rond 8, som NS mot par 51, Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand
154 N+2 680 25 63% 346 57.8%432D9875EKn2D6 EKn9EK433EKn1082
165D S-2 -300 7 18% 353 55.3%2ED10754109852K KKn109KDKn73Kn654
Rond 9, som ÖV mot par 50, Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg
174 Ö= 420 39 98% 392 57.8%EK10853EKn104694 6286KD1042E652
183NT Ö+2 460 20 50% 412 57.4%Kn106EK9275ED92 EK75EKKn92Kn754
Rond 10, som ÖV mot par 49, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
192NT Ö+1 150 30 75% 442 58.3%DKn3Kn4DKn948642 E69853E65EKKn3
202 V+1 110 31 78% 473 59.3%Kn53E1087543Kn52 E109965EKKn1092K
Rond 11, som ÖV mot par 48, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
214 Ö+1 450 20 50% 493 58.9%DKn10861032E8742 K543KD74KnEKD2
224 Ö-1 -100 38 95% 531 60.5%7532Kn92EKn54EKn DKn98D1087D10862
Rond 12, som NS mot par 47, Agneta Johansson - Helena Cewers
234 N= 620 38 95% 569 62.0%KKn10854KDKnKKn23 32E10432D97658
241NTD S+2 380 40 100% 609 63.6%E1058653EK653E KKn9972D1049875