Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Lars-Åke 2017-07-10 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Lars-Åke 2017-07-10

Partävling, 13 bord, 26 par. Antal brickor: 24. Medel: 288.0.

Privatprotokoll för Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 14, Ulla Borgström - Monica Wester
14 Ö-1 50 16 67% 16 67.0%D4Kn109742E10765 K107D1096532DKn8
22 Ö+1 -140 3 13% 19 40.0%DEK54Kn105109432 652Kn109ED9EKn87
Rond 2, som ÖV mot par 15, Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg
36NT N= -990 3 13% 22 31.0%D8410643Kn1091042 K107652D648765
42 V+2 170 17 71% 39 41.0%D7E109864KnEKn98 EKKn10987932532
Rond 3, som ÖV mot par 16, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
54 Ö+1 450 23 96% 62 52.0%ED4KDKn109K7549 8657642EKD753
63 N-1 50 15 63% 77 53.8%Kn3964Kn85EKn943 KD8754Kn85632D
Rond 4, som NS mot par 17, Christer Ekberg - Claudia Sjöberg
73 S-2 -200 2 8% 79 47.3%Kn439762E87987 EKD108Kn8K52K62
83 N-3 -150 0 0% 79 41.4%Kn953E10D83K1075 ED6D7K1075D864
Rond 5, som NS mot par 18, Mats Andersson - Ulla Lundström
94 Ö-3 300 23 96% 102 47.4%74K96542E10732 D1093287EK96Kn4
106 V-3 300 24 100% 126 52.7%EK983843D8743 764Kn10532951096
Rond 6, som NS mot par 20, Kerstin Degermark - Kjell-Erik Nordgren
112NT S-1 -50 9 38% 135 51.4%762K632EKn8Kn52 KKn43EDKD32876
122 V+3 -200 0 0% 135 47.1%E8DKn1081073Kn654 D4E5DKn9865472
Rond 7, som ÖV mot par 21, Lena Stålbrink - Ulla Barkeman
131NT N+1 -120 6 25% 141 45.4%108642D9653E107 K9Kn1092KD109432
144 V+2 480 17 71% 158 47.2%K973EDD943Kn43 KKn75436EKD1082
Rond 8, som NS mot par 22, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
154 N-2 -200 0 0% 158 44.1%94K3E107642K83 D832D10954KD810
162 Ö+1 -140 1 4% 159 41.6%342D932EKn9532 K1094ED81076546
Rond 9, som NS mot par 23, Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson
173NT Ö+2 -460 4 17% 163 40.1%DKn5K73Kn754252 986295ED861086
182NT S-1 -100 16 67% 179 41.6%9543D532874105 KD7EK10KD95KKn3
Rond 10, som NS mot par 24, Yvonne Tolf - Jeanette Svensson
194 Ö= -130 3 13% 182 40.1%852DKn7486E642 EDKn1064962943Kn
204 S+2 170 6 25% 188 39.4%E964Kn10D3ED976 D5EKn10987652K4
Rond 11, som NS mot par 25, Ingegerd Jeppsson - Monica Borg
213 V+1 -170 14 58% 202 40.2%K844EKn864Kn876 D1096D1097KD1043
223NT S-1 -50 7 29% 209 39.7%Kn986KKnD96Kn1043 EK2D98K87KD72
Rond 12, som ÖV mot par 13, Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson
231 S= -80 8 33% 217 39.4%DKnE105K43K9864 K62942DKn1092D7
244D V= 590 24 100% 241 42.0%98752K962K535 EK64E105DKn62108