Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK S:t Erik » Sommarserien 2017-07-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarserien 2017-07-03

Partävling, 15 bord, 30 par. Antal brickor: 24. Medel: 336.0.

Privatprotokoll för Elena Ström - Jan-Erik Frödin

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 2, Boel Helsing - Lena Charpentier
12 S= -110 6.0 21% 6 21.0%E653K6K1096E74 42Kn10D842KDKn96
24 N-2 200 28.0 100% 34 60.5%410876K9329542 9872Kn9E7E10763
Rond 2, som NS mot par 7, Hans Thormar - Fredrik Norling
34D N-1 -100 1.0 4% 35 41.7%KE9862653Kn1074 E103Kn543E974K3
44 N= 620 14.0 50% 49 43.8%KD5EKKn10953K97 E987432Kn74E62
Rond 3, som NS mot par 1, Andrea Sandberg - Peter Nordén
54D V-1 100 26.0 93% 75 53.6%D65K10654109543 KKn109EKnE7610962
64 S-3 -150 1.0 4% 76 45.3%EDKn9E10653K652 Kn9642K532EDKn8
Rond 4, som NS mot par 8, Sven Mårtensson - Ewa Eriksson
73 V+3 -230 28.0 100% 104 53.1%7Kn981082KD9652 K93K7397EKn873
84 S-2 -100 8.0 29% 112 50.1%KDKn28E862E765 E1053K63D54982
Rond 5, som ÖV mot par 13, Lars Andersson - Tommy Eneqvist
91NT S= -90 17.2 61% 129.2 51.3%D65E1087E109842 K1092K43K874Kn5
104 N-1 100 13.0 46% 142.2 50.8%E76543D10874210 1098K652E6E962
Rond 6, som NS mot par 12, Markus Bertheau - Andreas Abragi
111 Ö+1 -110 24.0 86% 166.2 54.0%983K542Kn6D975 76EKn91052EKKn63
123NT V-1 50 1.0 4% 167.2 49.8%Kn962D62KDD764 53EKKn10EKn8E1082
Rond 7, som ÖV mot par 9, Bim Ödlund - Max Ödlund
133NT N+1 -630 6.0 21% 173.2 47.6%D108D4D1097K984 Kn41098763Kn83D2
143NT N= -400 16.0 57% 189.2 48.3%D85K952K965107 E973Kn3Kn1039865
Rond 8, som ÖV mot par 4, Jessica Larsson - Mattias Weiler
152 N+1 -140 7.0 25% 196.2 46.7%Kn107EDKn65ED364 E542K1076210982
164 V+2 680 19.0 68% 215.2 48.1%E984K52Kn104EKn3 D7ED874ED9582
Rond 9, som NS mot par 6, Erik Tornvall - Pål Horn af Åminne
174 S= 420 19.0 68% 234.2 49.2%KKn10EK35432763 D7D109852E1086E
183 V= -140 15.0 54% 249.2 49.5%1097K738EK9762 Kn8654108KD32D10
Rond 10, som NS mot par 14, Agneta Boberg - Gunn-Britt Rudenheim
191NT N-1 -50 14.0 50% 263.2 49.5%D1085Kn9529K1097 Kn76E76DKn72Kn86
202 V-1 100 13.0 46% 276.2 49.4%K329743E106438 EKn5D10KD97Kn764
Rond 11, som ÖV mot par 10, Per Clarin - Stina Löfstrand
211NT N-1 100 13.0 46% 289.2 49.2%KDKn9106EKDK643 763DKn987972Kn10
223NT Ö+2 660 23.0 82% 312.2 50.7%E109E64D64KKn107 K853D92E97E92
Rond 12, som ÖV mot par 3, Lilly Sturesson - Rolf Kipowski
232 V-1 -100 16.0 57% 328.2 51.0%5KD7Kn97432K97 EK8742862D6D8
243 Ö-2 -100 1.0 4% 329.2 49.0%D9541032E97532 E62E4D8ED10952