Giv | Kontrakt | Resultat | Poäng | % | Ack | Ack % | Händer | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rond 1, som ÖV mot par B16, Lennart Linnerstedt - Sture Mattsson | ||||||||
1 | 4 N= | -420 | 8.0 | 20% | 8 | 20.0% | DKn9E8697541054 | 3Kn54EKKn83D972 |
2 | 3 V+1 | 170 | 17.0 | 43% | 25 | 31.5% | Kn102ED1094EKn855 | KD96542D63Kn97 |
Rond 2, som NS mot par B15, Solveig Holm - Ingmarie Leinsköld | ||||||||
3 | 5D N-3 | -500 | 8.0 | 20% | 33 | 27.7% | DEKn854343ED65 | Kn982976DKKn1042 |
4 | 3NT N+1 | 630 | 22.0 | 55% | 55 | 34.5% | EKn10965KD85ED3 | 875EK87Kn63K54 |
Rond 3, som ÖV mot par B14, Waldo Whiteman - Gun Karlsson | ||||||||
5 | 3NT Ö-1 | -50 | 5.0 | 13% | 60 | 30.2% | K85E76KKn10KD73 | EKn3KD862Kn8652 |
6 | 2 N= | -110 | 26.0 | 65% | 86 | 36.0% | 31074KD763Kn843 | E1085E9E84D1096 |
Rond 4, som NS mot par B13, Örjan Randhede - Malgorzata Wesolowska | ||||||||
7 | 6 S-1 | -100 | 8.0 | 20% | 94 | 33.7% | 8765Kn32EKD9109 | EKK109876ED764 |
8 | 4 Ö-4 | 200 | 40.0 | 100% | 134 | 42.0% | D3105432KKn3D82 | Kn8742EK52EK54 |
Rond 5, som NS mot par B24, Edward Lewis - Anita Lewis | ||||||||
9 | 3 N= | 140 | 38.0 | 95% | 172 | 47.9% | E10987E2K76376 | KKn6532D9542D10 |
10 | 3 S+1 | 130 | 38.0 | 95% | 210 | 52.6% | 976KKn4653D1084 | KnED6D872EKKn75 |
Rond 6, som NS mot par B23, Ann-Margret Bokmark - Inga-Britt Nordström | ||||||||
11 | 3 N-3 | -150 | 12.0 | 30% | 222 | 50.5% | K82E3D1097643Kn | 9653Kn86542D64 |
12 | 5 S-1 | -100 | 6.0 | 15% | 228 | 47.6% | EKn98210954KKn75 | D6543K8762ED4 |
Rond 7, som ÖV mot par B22, Bertil Andersson - Bernt Carlsson | ||||||||
13 | 4 N+1 | -650 | 3.0 | 8% | 231 | 44.5% | E9832K95Kn54D6 | 10653D1096EKn952 |
14 | 4 S+1 | -450 | 15.0 | 38% | 246 | 44.1% | 7EKn62D9654324 | D3K8438ED8762 |
Rond 8, som ÖV mot par B21, Birgitta Nilsson - Anita Folkeson | ||||||||
15 | 3 Ö-1 | -50 | 36.0 | 90% | 282 | 47.1% | EDKn932109106Kn74 | 1064D43EKn74262 |
16 | 4 V-1 | -100 | 8.0 | 20% | 290 | 45.4% | D6D9865KKn7342 | 42E4982KD9763 |
Rond 9, som NS mot par B20, Per-Ã…ke Lanemo - Siv Gustavsson | ||||||||
17 | 3NT Ö+1 | -430 | 5.0 | 13% | 295 | 43.5% | K9631087362Kn96 | EKnK954K1097742 |
18 | 3NT S= | 600 | 26.0 | 65% | 321 | 44.7% | Kn1063763ED10943 | E854K9K732EK2 |
Rond 10, som NS mot par B19, Sture Lennartsson - Olle Karlsson | ||||||||
19 | 3NT Ö+1 | -630 | 1.0 | 3% | 322 | 42.5% | K1042Kn75321064Kn | 65KD108E9831054 |
20 | 2 N= | 110 | 21.0 | 53% | 343 | 43.0% | EKn3EKnE62Kn10986 | D10652832K10955 |
Rond 11, som NS mot par B18, Maj-Britt Hägerström - Marianne Wärnelius | ||||||||
21 | 2 N+1 | 110 | 17.0 | 43% | 360 | 43.0% | 85EKn53K1098544 | KD107D42E3KKn75 |
22 | 2 Ö+2 | -170 | 21.0 | 53% | 381 | 43.5% | D96EKn108KKn42ED | 42D96D87653Kn2 |
Rond 12, som NS mot par B17, Eva Andersson - Bodil Öhlund | ||||||||
23 | 3NT S+2 | 660 | 39.0 | 98% | 420 | 45.9% | EKn85KD65E10E42 | D97Kn942KKn95Kn8 |
24 | 5 N= | 450 | 17.0 | 43% | 437 | 45.8% | E5E943293E1076 | DKn8KDKn85E5K94 |