Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Mallorca 2017 Tävling 2 Grupp B 2017-05-07 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Mallorca 2017 Tävling 2 Grupp B 2017-05-07

Partävling, 14 bord, 14 par. Antal brickor: 24. Medel: 144.0.

Privatprotokoll för Lena Åberg - Immi Hansson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 2, Britta Rafstedt - Babs Ekdahl
13NT V-1 -50 3 25% 3 25.0%DKn32D765K8532 K7EK8E43E10985
23 N+3 -230 10 83% 13 54.0%KD542DKn65ED102 10868210973KKn93
Rond 2, som NS mot par 7, Ingrid Wickström - Gunilla Stöhr
33NT Ö+2 -660 1 8% 14 38.7%K10953976104394 74EK108372Kn1052
43 Ö+1 -130 2 17% 16 33.2%KKn94DKn1096EKKn4 87652K7375D32
Rond 3, som NS mot par 1, Bodil Mörnstad - Gunilla André
54 N= 620 11 92% 27 45.0%K10Kn109861084EK3 Kn64KD3KD97D94
66 V-3 300 12 100% 39 54.2%765EKn858652106 8K42KKn73D8754
Rond 4, som NS mot par 8, Gunilla Wallin - Jan-Olof Siby
74 V-2 200 12 100% 51 60.7%Kn93KD787Kn10853 107EKn1085KD10439
84 Ö= -420 1 8% 52 54.1%K976543926K74 DKn2Kn53K2E10865
Rond 5, som ÖV mot par 13, Ing-Britt Holmquist - Lennart Holmquist
93 S-1 50 2 17% 54 50.0%105310876EKn10955 KDKn8E9872K982
104 N-1 100 10 83% 64 53.3%Kn6109D1073K9753 KD977432K41062
Rond 6, som NS mot par 12, Rutger Persson - Claes Nilsson
113 N-1 -50 2 17% 66 50.0%1062EKDKn97D1065 EKn434108432EK8
123NT V-4 200 11 92% 77 53.5%4K63K964EKn1054 ED8765Kn94Kn332
Rond 7, som ÖV mot par 9, Britt Sandberg - Kjell Sandberg
134 Ö+2 680 10 83% 87 55.8%DKnE84842K6543 K1076KDKn93EKn92
143NT Ö-3 -150 0 0% 87 51.8%E6598E32EK1076 KD927432D94D8
Rond 8, som ÖV mot par 4, Ulla Jerre Rundcrantz - Bodil Lindelöw
153 Ö+1 170 0 0% 87 48.3%Kn102EKDKn73E543 E9536K1087EKn76
163NT S+1 -430 1 8% 88 45.8%DKn586876EK763 1087432E953254
Rond 9, som NS mot par 6, Hallgerd Esping - Irma Svensson
172 V= -110 7 58% 95 46.5%E10510876876K86 DKnD5D54DKn5432
184 N-1 -100 0 0% 95 43.9%EKKn4E1094864102 D872DKn72KD993
Rond 10, som NS mot par 14, Gudrun Stenberg - Carl Olof Stenberg
193 S= 140 4 33% 99 43.4%E52EKn7385K432 KDKn876105104E109
201 S+2 140 8 67% 107 44.5%Kn4Kn109104EKn10964 E109762E2ED532
Rond 11, som ÖV mot par 10, Gerda Sevonius - Ulla Nilborn
211NT S+3 -180 3 25% 110 43.6%7510963D5ED642 KKn83874K1031073
223NT S+2 -460 11 92% 121 45.8%10862K10986Kn1062 DKn95Kn763108324
Rond 12, som ÖV mot par 3, Gunnar Gerdtsson - Margareta Gerdtsson
231NT V-3 -300 1 8% 122 44.2%K87437631054Kn8 EKnKn94KD72E763
243NT S= -400 2 17% 124 43.0%976D829643E62 K85310754KKn8K8