Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Mallorca 2017 Tävling 2 Grupp B 2017-05-07 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Mallorca 2017 Tävling 2 Grupp B 2017-05-07

Partävling, 14 bord, 14 par. Antal brickor: 24. Medel: 144.0.

Privatprotokoll för Rutger Persson - Claes Nilsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 7, Ingrid Wickström - Gunilla Stöhr
11NT V+1 -120 4 33% 4 33.0%10654Kn942DKn6Kn7 E9810310972KD64
24 N+1 650 5 42% 9 37.5%Kn7E1097654K428 E93K3EDKn87654
Rond 2, som ÖV mot par 4, Ulla Jerre Rundcrantz - Bodil Lindelöw
33NT Ö+1 630 8 67% 17 47.3%DKnDKn542EDKnED8 E862K9865K763
42 N-2 200 12 100% 29 60.5%D3E85443K10876 E102D109862EKn95
Rond 3, som ÖV mot par 11, Britt Bäckström - Britten Synnergren
53 N+1 -170 6 50% 35 58.4%853E54EKn621085 ED9727253Kn762
64 V+1 650 11 92% 46 64.0%ED42973D1094E3 KKn1093D106EKKn92
Rond 4, som NS mot par 1, Bodil Mörnstad - Gunilla André
71 Ö= -70 2 17% 48 57.3%Kn93KD787Kn10853 107EKn1085KD10439
85 Ö-1 50 6 50% 54 56.4%K976543926K74 DKn2Kn53K2E10865
Rond 5, som NS mot par 14, Gudrun Stenberg - Carl Olof Stenberg
92 S-3 -150 5 42% 59 54.8%6442K643Kn10643 E972KDKn53DED7
103NT S+2 660 12 100% 71 59.3%10832EKD65EKn58 E54Kn89862EDKn4
Rond 6, som ÖV mot par 5, Lena Åberg - Immi Hansson
113 N-1 50 10 83% 81 61.5%KD875653EKD74 9Kn10987265Kn932
123NT V-4 -200 1 8% 82 57.0%KKn10321072107586 9ED85ED82KD97
Rond 7, som ÖV mot par 10, Gerda Sevonius - Ulla Nilborn
134 Ö+1 650 5 42% 87 55.8%DKnE84842K6543 K1076KDKn93EKn92
142NT Ö+3 210 10 83% 97 57.8%E6598E32EK1076 KD927432D94D8
Rond 8, som ÖV mot par 9, Britt Sandberg - Kjell Sandberg
154 Ö= 420 3 25% 100 55.6%Kn102EKDKn73E543 E9536K1087EKn76
163NT S-2 100 12 100% 112 58.4%DKn586876EK763 1087432E953254
Rond 9, som NS mot par 2, Britta Rafstedt - Babs Ekdahl
173 Ö= -110 7 58% 119 58.4%E10510876876K86 DKnD5D54DKn5432
184 S= 620 11 92% 130 60.2%EKKn4E1094864102 D872DKn72KD993
Rond 10, som NS mot par 8, Gunilla Wallin - Jan-Olof Siby
193 S+2 200 10 83% 140 61.4%E52EKn7385K432 KDKn876105104E109
204 S-2 -200 0 0% 140 58.4%Kn4Kn109104EKn10964 E109762E2ED532
Rond 11, som NS mot par 3, Gunnar Gerdtsson - Margareta Gerdtsson
213NT S= 600 12 100% 152 60.3%10962EDKn29862Kn ED4K5EKn74K985
223NT S+4 520 11 92% 163 61.8%K43EDKn95ED983 E7ED542K74K75
Rond 12, som ÖV mot par 13, Ing-Britt Holmquist - Lennart Holmquist
232 V-3 -300 1 8% 164 59.4%K87437631054Kn8 EKnKn94KD72E763
243NT S= -400 2 17% 166 57.7%976D829643E62 K85310754KKn8K8