Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Mallorca 2017 Tävling 2 Grupp B 2017-05-07 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Mallorca 2017 Tävling 2 Grupp B 2017-05-07

Partävling, 14 bord, 14 par. Antal brickor: 24. Medel: 144.0.

Privatprotokoll för Bodil Mörnstad - Gunilla André

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 13, Ing-Britt Holmquist - Lennart Holmquist
13NT V= 400 12 100% 12 100.0%DKn32D765K8532 K7EK8E43E10985
24 N+3 -710 0 0% 12 50.0%KD542DKn65ED102 10868210973KKn93
Rond 2, som NS mot par 8, Gunilla Wallin - Jan-Olof Siby
33NT Ö+2 -660 1 8% 13 36.0%K10953976104394 74EK108372Kn1052
42 N= 110 4 33% 17 35.2%KKn94DKn1096EKKn4 87652K7375D32
Rond 3, som ÖV mot par 5, Lena Åberg - Immi Hansson
54 N= -620 1 8% 18 29.8%853E54EKn621085 ED9727253Kn762
66 V-3 -300 0 0% 18 24.8%ED42973D1094E3 KKn1093D106EKKn92
Rond 4, som ÖV mot par 12, Rutger Persson - Claes Nilsson
71 Ö= 70 10 83% 28 33.1%KD893EKn652EKD E654264297642
85 Ö-1 -50 6 50% 34 35.2%8KD864EKn874Kn2 E10E107D10953D93
Rond 5, som NS mot par 2, Britta Rafstedt - Babs Ekdahl
94 S-5 -250 0 0% 34 31.3%6442K643Kn10643 E972KDKn53DED7
102 N-1 -100 2 17% 36 29.9%10832EKD65EKn58 E54Kn89862EDKn4
Rond 6, som NS mot par 14, Gudrun Stenberg - Carl Olof Stenberg
111NT N= 90 4 33% 40 30.2%1062EKDKn97D1065 EKn434108432EK8
122 S= 110 6 50% 46 31.8%4K63K964EKn1054 ED8765Kn94Kn332
Rond 7, som ÖV mot par 6, Hallgerd Esping - Irma Svensson
134 V+2 680 10 83% 56 35.8%DKnE84842K6543 K1076KDKn93EKn92
143 V+1 130 4 33% 60 35.6%E6598E32EK1076 KD927432D94D8
Rond 8, som ÖV mot par 11, Britt Bäckström - Britten Synnergren
153NT V+1 430 6 50% 66 36.5%Kn102EKDKn73E543 E9536K1087EKn76
163NT S= -400 7 58% 73 37.9%DKn586876EK763 1087432E953254
Rond 9, som ÖV mot par 10, Gerda Sevonius - Ulla Nilborn
172 S-2 100 2 17% 75 36.6%863EKn92E109397 K9742K43KKn2E10
182 N+2 -170 5 42% 80 36.9%9565EKn1072EKn65 1063K8353KD874
Rond 10, som NS mot par 3, Gunnar Gerdtsson - Margareta Gerdtsson
192 S+1 140 4 33% 84 36.7%E52EKn7385K432 KDKn876105104E109
202 S+1 140 8 67% 92 38.2%Kn4Kn109104EKn10964 E109762E2ED532
Rond 11, som NS mot par 9, Britt Sandberg - Kjell Sandberg
213 S+1 130 3 25% 95 37.6%10962EDKn29862Kn ED4K5EKn74K985
223NT N+2 460 1 8% 96 36.3%K43EDKn95ED983 E7ED542K74K75
Rond 12, som NS mot par 4, Ulla Jerre Rundcrantz - Bodil Lindelöw
232 N+1 140 4 33% 100 36.1%DEK85E98610952 109652D102Kn3KD4
243NT N= 400 10 83% 110 38.1%D2EKn96E52DKn95 EKn104K3D10710743