Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28

Partävling, 22 bord, 43 par. Antal brickor: 24. Medel: 479.7.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Adam Wasserstrom - Karin Eresund

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 40, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
1Pass 20.0 50% 20 50.0%105K2E1085KKn1065 E86Kn9754DKn969
25 N+1 -620 14.0 35% 34 42.5%D764394432DKn10 KKn105E653108732
Rond 2, som ÖV mot par 35, Mona Andersson - Jan-Erik Olsson
33 V-1 -100 22.0 55% 56 46.7%972EKKn76510986 EKKn844EKn105343
43NT Ö+1 630 23.0 58% 79 49.5%ED107EKKn986Kn42 KDKn104Kn4DE10983
Rond 3, som ÖV mot par 50, Louise Grandinsson - Monica Lannerud
52 V-2 -100 15.0 38% 94 47.2%E8747K9528732 KKn10EKKn54876Kn4
64 Ö-1 -100 15.0 38% 109 45.7%E8754E85D10852 KKnD10632EKD434
Rond 4, som NS mot par 48, Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson
73 S= 110 19.0 48% 128 46.0%D654EKn93K7K82 Kn876EDKn10653D7
81 S-1 -50 24.0 60% 152 47.8%863KD985Kn9742 KD42KD932E1053
Rond 5, som ÖV mot par 36, Zalman Puterman - Maria Tendler
96 N-1 50 39.0 98% 191 53.3%6965E109536542 D8543Kn10282KD9
103NT S+2 -660 7.0 18% 198 49.8%EDKn943Kn658763 65876387432E9
Rond 6, som ÖV mot par 31, Sven Grahn - Wiveca Lindström
112NT N+2 -180 10.0 25% 208 47.5%KD1038532EKD75 7610964863D973
122 N-1 100 34.0 85% 242 50.7%DKn104Kn87K52Kn74 532E104Kn94ED63
Rond 7, som NS mot par 37, Nina Nilsson - Lars Becklén
133NT Ö+3 -690 13.7 34% 255.7 49.4%DKn10K97Kn105D865 9762542972KKn9
141NT V+2 -150 16.9 42% 272.6 48.9%D2D1053E987654 Kn1084Kn84232EK9
Rond 8, som NS mot par 32, Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin
153NT S-3 -300 2.3 6% 274.9 46.0%84KnKn9543ED954 K1052EK95K2K76
162 Ö-1 100 22.2 56% 297.1 46.6%EDE109521074294 1075D64D983ED6
Rond 9, som ÖV mot par 38, Bibi Jönsson - Willy Landgren
173 S= -140 11.0 28% 308.1 45.5%862E7E4396542 D953Kn8K1075E107
184 Ö+1 450 22.0 55% 330.1 46.1%EKn98765DKnKKn46 D42EK868107532
Rond 10, som NS mot par 33, Karin Andrée - Agneta Dunemark
193NT S-1 -50 18.0 45% 348.1 46.0%E75KD84Kn810642 86E73EK95KKn53
202 V+1 -110 5.0 13% 353.1 44.4%KD743Kn1026E1095 E82743K1074KKn4
Rond 11, som ÖV mot par 39, Björn Klefbohm - Susanne Levin
212 S+2 -130 14.0 35% 367.1 43.9%1073DKn72D3K874 Kn54263K9EKn532
225D N-1 100 18.0 45% 385.1 44.0%ED972E65E10976 KKn10541074D2Kn85
Rond 12, som NS mot par 34, Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard
234 V-1 100 27.0 68% 412.1 45.0%75KD8624Kn9762 DKn10109EKn653285
243NT N+1 430 35.0 88% 447.1 46.8%94EK83D64EK65 Kn292EKKn532987