Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28

Partävling, 22 bord, 43 par. Antal brickor: 24. Medel: 479.7.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 48, Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson
13 N-1 -50 12.0 30% 12 30.0%D9742ED3K4384 KKn3108672ED732
23NT S= 600 12.0 30% 24 30.0%98KKn2EK9865K9 E2D1087DKn7E654
Rond 2, som NS mot par 47, Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg
33 V= -140 8.0 20% 32 26.7%D1053DKD872ED2 6109832964KKn75
44 Ö+1 -150 26.0 65% 58 36.2%853EK53252KD5 97629861074376
Rond 3, som ÖV mot par 46, Greger Jonsson - Marianne Falck
51NT Ö-1 -50 24.0 60% 82 41.0%E8747K9528732 KKn10EKKn54876Kn4
63NT Ö-1 -100 15.0 38% 97 40.5%E8754E85D10852 KKnD10632EKD434
Rond 4, som NS mot par 45, Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson
73NT N= 600 35.0 88% 132 47.3%D654EKn93K7K82 Kn876EDKn10653D7
83 V-1 50 29.0 73% 161 50.5%863KD985Kn9742 KD42KD932E1053
Rond 5, som NS mot par 44, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
93NT S+2 460 27.0 68% 188 52.4%EK1097K873D7610 Kn2ED4KKn4EKn873
104 S+1 650 21.0 53% 209 52.5%72E92EKDKn10D54 K108KD10549KKn102
Rond 6, som NS mot par 43, Klas Bellander - Thomas Ehrstedt
112NT S+1 150 23.0 58% 232 53.0%542KKn754EK842 EKn98EDKn1092Kn106
122 N-1 -100 6.0 15% 238 49.8%KKD95ED10863105 E98766327K982
Rond 7, som NS mot par 42, Karen Nielsen - Thomas Davy
133NT Ö+3 -690 13.7 34% 251.7 48.6%DKn10K97Kn105D865 9762542972KKn9
141NT V+2 -150 16.9 42% 268.6 48.1%D2D1053E987654 Kn1084Kn84232EK9
Rond 8, som NS mot par 41, Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf
151NT S+2 150 25.5 64% 294.1 49.2%84KnKn9543ED954 K1052EK95K2K76
163 N-1 -50 14.5 36% 308.6 48.4%EDE109521074294 1075D64D983ED6
Rond 9, Frirond
17  - 17.2 43% 325.8 48.1%E7D10654DKn9K83 KKn104K932862DKn
18  - 17.2 43% 343 47.8%K10532ED1073KKn9 1039749652ED84
Rond 10, som ÖV mot par 51, Mats Holm - Richard Korse
193NT S-1 50 22.0 55% 365 48.2%Kn943Kn1092D1043D KD10265762E987
203 N= -140 9.0 23% 374 46.9%Kn1095KD9895D63 6E65EDKn832872
Rond 11, som ÖV mot par 50, Louise Grandinsson - Monica Lannerud
212 S+2 -130 14.0 35% 388 46.3%1073DKn72D3K874 Kn54263K9EKn532
224 N= -420 6.0 15% 394 44.9%ED972E65E10976 KKn10541074D2Kn85
Rond 12, som ÖV mot par 49, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
234 V-1 -100 13.0 33% 407 44.4%K42E73K1087K104 E9863Kn54D9ED3
243NT N+1 -430 5.0 13% 412 43.1%ED10753D764987 K86Kn10510DKn10432