Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28

Partävling, 22 bord, 43 par. Antal brickor: 24. Medel: 479.7.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 44, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
12 Ö= 90 34.0 85% 34 85.0%105K2E1085KKn1065 E86Kn9754DKn969
23NT S= -600 28.0 70% 62 77.5%D764394432DKn10 KKn105E653108732
Rond 2, som NS mot par 43, Klas Bellander - Thomas Ehrstedt
34D V= -790 3.0 8% 65 54.3%D1053DKD872ED2 6109832964KKn75
43NT Ö+2 -660 8.0 20% 73 45.8%853EK53252KD5 97629861074376
Rond 3, som NS mot par 42, Karen Nielsen - Thomas Davy
52 Ö-1 50 16.0 40% 89 44.6%932D932DKn43E9 D651086E10KD1065
63NT Ö+2 -660 1.0 3% 90 37.7%D10KKn851062E763 9632974Kn97KKn9
Rond 4, som NS mot par 41, Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf
73NT N+1 630 38.0 95% 128 45.9%D654EKn93K7K82 Kn876EDKn10653D7
82 V= -110 15.0 38% 143 44.9%863KD985Kn9742 KD42KD932E1053
Rond 5, Frirond
9  - 20.1 50% 163.1 45.4%EK1097K873D7610 Kn2ED4KKn4EKn873
10  - 20.1 50% 183.2 45.9%72E92EKDKn10D54 K108KD10549KKn102
Rond 6, som NS mot par 51, Mats Holm - Richard Korse
112NT S+1 150 23.0 58% 206.2 47.0%542KKn754EK842 EKn98EDKn1092Kn106
122 N= 110 22.0 55% 228.2 47.7%KKD95ED10863105 E98766327K982
Rond 7, som NS mot par 50, Louise Grandinsson - Monica Lannerud
134 Ö+2 -680 23.2 58% 251.4 48.5%DKn10K97Kn105D865 9762542972KKn9
143NT Ö+1 -430 1.1 3% 252.5 45.2%D2D1053E987654 Kn1084Kn84232EK9
Rond 8, som ÖV mot par 49, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
153NT S-3 300 37.7 94% 290.2 48.5%D9108642E1061032 EKn763D73D87Kn8
162 Ö-1 -100 17.8 44% 308 48.2%Kn9862Kn73Kn6KKn2 K43K8EK5108753
Rond 9, som ÖV mot par 48, Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson
174 N-1 50 34.0 85% 342 50.4%862E7E4396542 D953Kn8K1075E107
184 Ö+1 450 22.0 55% 364 50.6%EKn98765DKnKKn46 D42EK868107532
Rond 10, som ÖV mot par 47, Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg
193NT S-1 50 22.0 55% 386 50.8%Kn943Kn1092D1043D KD10265762E987
203 N-1 100 28.0 70% 414 51.8%Kn1095KD9895D63 6E65EDKn832872
Rond 11, som NS mot par 46, Greger Jonsson - Marianne Falck
213NT S-2 -200 5.0 13% 419 50.0%KD86E108Kn86549 E9K954E1072D106
225 N-1 -50 24.0 60% 443 50.4%632EDKn93K10934 8K865Kn874KD32
Rond 12, som NS mot par 45, Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson
233 V= -140 15.0 38% 458 49.9%75KD8624Kn9762 DKn10109EKn653285
244 S+1 150 25.0 63% 483 50.4%94EK83D64EK65 Kn292EKKn532987