Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28

Partävling, 22 bord, 43 par. Antal brickor: 24. Medel: 479.7.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 14, Göran Nyqvist - Peter Perulf
12 N= -110 10.0 25% 10 25.0%105K2E1085KKn1065 E86Kn9754DKn969
24 S+2 -680 7.0 18% 17 21.5%D764394432DKn10 KKn105E653108732
Rond 2, som NS mot par 13, Anders Olsson - Sten Ahlgren
35D N-4 -800 0.0 0% 17 14.3%D1053DKD872ED2 6109832964KKn75
43NT Ö+2 -660 8.0 20% 25 15.8%853EK53252KD5 97629861074376
Rond 3, som NS mot par 12, Håkan Linse - Arne Bojesson
52 Ö-1 50 16.0 40% 41 20.6%932D932DKn43E9 D651086E10KD1065
63NT Ö-3 300 38.0 95% 79 33.0%D10KKn851062E763 9632974Kn97KKn9
Rond 4, som NS mot par 11, Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson
73 V-2 200 32.0 80% 111 39.7%D654EKn93K7K82 Kn876EDKn10653D7
84 V-3 150 40.0 100% 151 47.2%863KD985Kn9742 KD42KD932E1053
Rond 5, som NS mot par 22, Johan Erlandsson - Alf Roos
93NT S+2 460 27.0 68% 178 49.6%EK1097K873D7610 Kn2ED4KKn4EKn873
104 S+1 650 21.0 53% 199 49.9%72E92EKDKn10D54 K108KD10549KKn102
Rond 6, som NS mot par 21, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
112NT S+1 150 23.0 58% 222 50.6%542KKn754EK842 EKn98EDKn1092Kn106
122D Ö-3 500 36.0 90% 258 53.9%KKD95ED10863105 E98766327K982
Rond 7, som NS mot par 20, Jan Clementsson - Mats Andersson
134NT Ö+2 -690 13.7 34% 271.7 52.4%DKn10K97Kn105D865 9762542972KKn9
143D N-1 -100 32.6 82% 304.3 54.5%D2D1053E987654 Kn1084Kn84232EK9
Rond 8, som ÖV mot par 19, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
151NT S+2 -150 14.5 36% 318.8 53.3%D9108642E1061032 EKn763D73D87Kn8
161NT V-1 -100 17.8 44% 336.6 52.7%Kn9862Kn73Kn6KKn2 K43K8EK5108753
Rond 9, som ÖV mot par 18, Lars G Svensson - Kerstin Degermark
172 N= -110 23.0 58% 359.6 53.0%862E7E4396542 D953Kn8K1075E107
182 Ö+4 230 8.0 20% 367.6 51.2%EKn98765DKnKKn46 D42EK868107532
Rond 10, som ÖV mot par 17, Stig Unoson - Ulla Wästberg
192NT S-2 100 35.0 88% 402.6 53.1%Kn943Kn1092D1043D KD10265762E987
20Pass 20.0 50% 422.6 53.0%Kn1095KD9895D63 6E65EDKn832872
Rond 11, som NS mot par 16, Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm
213 S+1 130 26.0 65% 448.6 53.5%KD86E108Kn86549 E9K954E1072D106
223 V= -140 17.0 43% 465.6 53.0%632EDKn93K10934 8K865Kn874KD32
Rond 12, som NS mot par 15, Rolf Bergström - Christer Löfgren
234 V-1 100 27.0 68% 492.6 53.7%75KD8624Kn9762 DKn10109EKn653285
243NT N+1 430 35.0 88% 527.6 55.1%94EK83D64EK65 Kn292EKKn532987