Kommande tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 480.0.

Privatprotokoll för Göran Nyqvist - Peter Perulf

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 7, Bodil Mörnstad - Carin Millar
14 S= -420 11 28% 11 28.0%DKn64EKD1054Kn63 1087K86Kn86D742
23NT V-2 -100 1 3% 12 15.5%5KD107641064ED5 KD64352KKn9K106
Rond 2, som NS mot par 16, Lars-Åke Larsmyr - Anders Nordberg
33NT S+2 460 27 68% 39 33.0%76KD954EKD743 ED1027Kn84KDKn98
44 V= -620 6 15% 45 28.5%EK10653284DKn93 987294KD109642
Rond 3, som NS mot par 11, Olle Persson - Stefan Eriksson
54D N-3 -800 1 3% 46 23.4%D754K43210E976 Kn2ED76EK98542
64D N-2 -300 14 35% 60 25.3%DKn87644986494 EK9D753K107552
Rond 4, som ÖV mot par 14, Lars G Svensson - Christian Frisk
71NT V= 90 23 58% 83 30.0%ED104D105DKn106E5 Kn6Kn9294DKn10973
84D S-2 300 34 85% 117 36.9%Kn74106963EDKn84 E962K4EDKn52K3
Rond 5, som ÖV mot par 20, Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö
93NT Ö= 600 28 70% 145 40.6%KKn52ED72K109103 ED984ED4Kn7652
104 V+1 650 34 85% 179 45.0%DKn91075EK98675 K10ED8632D102E9
Rond 6, som ÖV mot par 17, Anders Olsson - Sten Ahlgren
113 N+1 -170 33 83% 212 48.5%E2D53E83Kn10643 43E1092Kn1074985
123 Ö= 140 38 95% 250 52.3%EKD1064Kn7Kn94102 871064E7532K75
Rond 7, som ÖV mot par 5, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
134D Ö-1 -200 3 8% 253 48.9%EKn9862KKn631073 10542K642D9865
142 Ö= 110 16 40% 269 48.3%DKn972EKD3DKn65 E107652Kn8692102
Rond 8, som NS mot par 19, Anitha Lindgren - Marian Krook
154 N+1 650 20 50% 289 48.4%EKD102Kn1074KD96 543EK9873K8Kn7
163NT S-4 -200 2 5% 291 45.7%82K1075Kn105EKKn3 K96D4EK863D62
Rond 9, som NS mot par 13, Jan-Eric Larsson - Anu Uus
171NT Ö-3 150 36 90% 327 48.3%EK1074Kn5486865 96EK2ED439732
184 S= 620 39 98% 366 51.1%E1043108532KD6E KKn976D43DKn972
Rond 10, som ÖV mot par 15, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
192NT V+2 180 23 58% 389 51.4%Kn104KKn2E1035432 E96E987K97KD9
201 N+2 -140 12 30% 401 50.4%D64D65Kn763432 E871084EK82Kn107
Rond 11, som NS mot par 1, Ebon Agvard - Jan Öhman
213NT N+3 690 40 100% 441 52.7%KKn107KKn432D1065 ED64E7K9Kn7653
224 N= 420 33 83% 474 54.1%D105EK94K76K52 K987Kn763E52E3
Rond 12, som NS mot par 18, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
231 V-1 100 37 93% 511 55.8%E5Kn1054Kn6E10987 Kn8748732KD3Kn5
242NT V+3 -210 38 95% 549 57.4%EKn959598410642 D1043Kn832D103Kn3