Kommande tävlingar
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
26/07 SM Par Veteran - Omgång 2
Rapporterade tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 480.0.

Privatprotokoll för Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 33, Jane Brändemar - Nina Nilsson
14 S-1 50 38 95% 38 95.0%DKn64EKD1054Kn63 1087K86Kn86D742
23NT Ö-1 -50 10 25% 48 60.0%5KD107641064ED5 KD64352KKn9K106
Rond 2, som ÖV mot par 39, Bibi Jönsson - Willy Landgren
33NT N+3 -490 1 3% 49 41.0%KKn984E895E752 53Kn1063210632106
44 Ö-1 -100 11 28% 60 37.8%DKn6548EKn6K1085 EK103DKn77532E7
Rond 3, som NS mot par 34, Peter Moricz - Barbro Melander
54 Ö-2 100 32 80% 92 46.2%D754K43210E976 Kn2ED76EK98542
63NT V+2 -660 2 5% 94 39.3%DKn87644986494 EK9D753K107552
Rond 4, som ÖV mot par 40, Louise Grandinsson - Christina Leander
71NT Ö= 90 23 58% 117 42.0%ED104D105DKn106E5 Kn6Kn9294DKn10973
84 S-1 50 23 58% 140 44.0%Kn74106963EDKn84 E962K4EDKn52K3
Rond 5, som ÖV mot par 35, Britt Lindberg - Åke Lindström
93NT Ö-1 -100 6 15% 146 40.8%KKn52ED72K109103 ED984ED4Kn7652
104 V= 620 18 45% 164 41.2%DKn91075EK98675 K10ED8632D102E9
Rond 6, som ÖV mot par 47, Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard
114 N= -420 17 43% 181 41.4%E2D53E83Kn10643 43E1092Kn1074985
123 N+1 -170 8 20% 189 39.6%EKD1064Kn7Kn94102 871064E7532K75
Rond 7, som NS mot par 45, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
134 N-2 -200 14 35% 203 39.2%D73ED105Kn985104 K9874ED3EKKn72
142 Ö= -110 24 60% 227 40.7%K4E1095475E984 83KD3Kn10864K73
Rond 8, som ÖV mot par 36, Lotta Lundberg - Björn Edvardsson
154 S+2 -680 5 13% 232 38.9%Kn987626D63243 D10Kn54E95E10852
163NT S-3 150 28 70% 260 40.8%DKn10543E994297 E7Kn8632D710854
Rond 9, som NS mot par 31, Sven Grahn - Wiveca Lindström
172 S-1 -50 4 10% 264 39.0%EK1074Kn5486865 96EK2ED439732
182 S+2 170 21 53% 285 39.8%E1043108532KD6E KKn976D43DKn972
Rond 10, som ÖV mot par 37, Östen Svantesson - Mats Holm
192 N-3 150 16 40% 301 39.8%Kn104KKn2E1035432 E96E987K97KD9
202 N+1 -140 12 30% 313 39.3%D64D65Kn763432 E871084EK82Kn107
Rond 11, som ÖV mot par 32, Christer Östberg - Jan Walhagen
211NT V-3 -150 26 65% 339 40.5%93286583210942 85D109EKn74EKD8
224 N= -420 7 18% 346 39.5%EKn625D1083Kn987 43D1082Kn94D1064
Rond 12, som ÖV mot par 38, Stig Unoson - Ulla Wästberg
234 Ö-2 -200 0 0% 346 37.8%D93K9E1074KD64 K1062ED6985232
243NT V+1 430 16 40% 362 37.9%K82E764EKnD985 76KD10K7652EK7