Kommande tävlingar
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
26/07 SM Par Veteran - Omgång 2
Rapporterade tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 480.0.

Privatprotokoll för Christer Östberg - Jan Walhagen

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 44, Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman
15D Ö-4 -800 2 5% 2 5.0%DKn64EKD1054Kn63 1087K86Kn86D742
22NT V+1 150 28 70% 30 37.5%5KD107641064ED5 KD64352KKn9K106
Rond 2, som NS mot par 43, Kent Hermansson - Lars Becklén
33NT S+1 430 10 25% 40 33.3%76KD954EKD743 ED1027Kn84KDKn98
43NT V= -600 12 30% 52 32.5%EK10653284DKn93 987294KD109642
Rond 3, som NS mot par 42, Bonnie Clementsson - Jan Clementsson
52 Ö+2 -130 6 15% 58 29.0%D754K43210E976 Kn2ED76EK98542
64D N-4 -800 0 0% 58 24.2%DKn87644986494 EK9D753K107552
Rond 4, som NS mot par 41, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
73NT Ö-1 100 27 68% 85 30.4%98732K763E3K4 K5E84K8752862
82 N-1 -50 17 43% 102 32.0%KD1085985K10876 3EDKn7324109752
Rond 5, som NS mot par 52, Helene Carstam - Ragnar Carstam
93NT Ö+1 -630 2 5% 104 29.0%1086431038762D8 97KKn65Kn53EK94
104 V= -620 22 55% 126 31.6%E84Kn94543KDKn2 76532KKn7108643
Rond 6, som NS mot par 51, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
114 N+1 450 36 90% 162 36.9%KDKn1097KKn74D5D 86586K962EK72
122 Ö-1 50 14 35% 176 36.8%92EKD983106D94 Kn5352KD8EKn863
Rond 7, som NS mot par 50, Rutger Persson - Claes Nilsson
134 N-2 -200 14 35% 190 36.6%D73ED105Kn985104 K9874ED3EKKn72
142 Ö+1 -140 9 23% 199 35.6%K4E1095475E984 83KD3Kn10864K73
Rond 8, som ÖV mot par 49, Svante Berglund - Martti Niileksela
154 S+1 -650 20 50% 219 36.6%Kn987626D63243 D10Kn54E95E10852
163NT S-3 150 28 70% 247 38.7%DKn10543E994297 E7Kn8632D710854
Rond 9, som ÖV mot par 48, Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg
171NT Ö= 90 39 98% 286 42.2%D32D6K1097EKDKn Kn85109873Kn52104
182 S+3 -200 7 18% 293 40.8%D85Kn974Kn82863 2EK6E10975K1054
Rond 10, som ÖV mot par 47, Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard
193NT V+1 630 36 90% 329 43.4%Kn104KKn2E1035432 E96E987K97KD9
202 N= -110 22 55% 351 44.0%D64D65Kn763432 E871084EK82Kn107
Rond 11, som NS mot par 46, Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson
211NT V-3 150 14 35% 365 43.6%KKn107KKn432D1065 ED64E7K9Kn7653
224 N= 420 33 83% 398 45.4%D105EK94K76K52 K987Kn763E52E3
Rond 12, som NS mot par 45, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
231NT Ö+1 -120 13 33% 411 44.8%E5Kn1054Kn6E10987 Kn8748732KD3Kn5
246NT V-3 150 40 100% 451 47.1%EKn959598410642 D1043Kn832D103Kn3