Kommande tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 480.0.

Privatprotokoll för Lars G Svensson - Christian Frisk

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 6, Nicolae Östner - Evert Bengtsson
14 S= -420 11 28% 11 28.0%DKn64EKD1054Kn63 1087K86Kn86D742
23 Ö= 140 24 60% 35 44.0%5KD107641064ED5 KD64352KKn9K106
Rond 2, som NS mot par 7, Bodil Mörnstad - Carin Millar
33NT S+2 460 27 68% 62 52.0%76KD954EKD743 ED1027Kn84KDKn98
43 Ö= -140 16 40% 78 49.0%EK10653284DKn93 987294KD109642
Rond 3, som NS mot par 8, Margaretha Olsson - Göran Ekelund
53 Ö-1 50 20 50% 98 49.2%D754K43210E976 Kn2ED76EK98542
61NT V= -90 28 70% 126 52.7%DKn87644986494 EK9D753K107552
Rond 4, som NS mot par 9, Göran Nyqvist - Peter Perulf
71NT V= -90 17 43% 143 51.3%98732K763E3K4 K5E84K8752862
84D S-2 -300 6 15% 149 46.8%KD1085985K10876 3EDKn7324109752
Rond 5, som NS mot par 10, Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf
93NT Ö= -600 12 30% 161 44.9%1086431038762D8 97KKn65Kn53EK94
104 V= -620 22 55% 183 45.9%E84Kn94543KDKn2 76532KKn7108643
Rond 6, som NS mot par 11, Olle Persson - Stefan Eriksson
114 N= 420 23 58% 206 47.0%KDKn1097KKn74D5D 86586K962EK72
124D Ö-2 300 35 88% 241 50.4%92EKD983106D94 Kn5352KD8EKn863
Rond 7, som NS mot par 12, Thomas Ehrstedt - Ingrid Ehrstedt
134 N-2 -200 14 35% 255 49.2%D73ED105Kn985104 K9874ED3EKKn72
142 Ö+1 -140 9 23% 264 47.4%K4E1095475E984 83KD3Kn10864K73
Rond 8, som ÖV mot par 1, Ebon Agvard - Jan Öhman
154 S= -620 35 88% 299 50.1%Kn987626D63243 D10Kn54E95E10852
163NT S= -400 8 20% 307 48.2%DKn10543E994297 E7Kn8632D710854
Rond 9, som NS mot par 2, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
172 Ö-2 100 18 45% 325 48.0%EK1074Kn5486865 96EK2ED439732
182 S+2 170 21 53% 346 48.3%E1043108532KD6E KKn976D43DKn972
Rond 10, som ÖV mot par 3, Ulla Borgström - Monica Wester
193NT V+2 660 40 100% 386 51.0%Kn104KKn2E1035432 E96E987K97KD9
203 N-1 100 30 75% 416 52.2%D64D65Kn763432 E871084EK82Kn107
Rond 11, som NS mot par 4, Anders Freij - Håkan Litsegård
214 S+2 680 37 93% 453 54.1%KKn107KKn432D1065 ED64E7K9Kn7653
223NT N-1 -50 12 30% 465 53.0%D105EK94K76K52 K987Kn763E52E3
Rond 12, som ÖV mot par 5, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
231NT Ö= 90 7 18% 472 51.5%D93K9E1074KD64 K1062ED6985232
243NT V+2 460 30 75% 502 52.5%K82E764EKnD985 76KD10K7652EK7